ČAKAJTE PROSÍM...

Výhody robotickej kosačky. Oceníte ju aj vo svojej záhrade

Robotická kosačka je pomocník, ktorého keď raz použijete, budete si hovoriť, prečo sme ho nemali skôr. Krásny trávnik je nielen ozdobou každého domu, ale aj miestom, kde môžete s rodinou naplno relaxovať a venovať sa obľúbeným činnostiam.
roboticka kosacka

Dokonalý trávnik ako z katalógu

Robotické kosačky značky Gardena vďaka ostrým nožom strihajú trávnik veľmi čisto a nezanechávajú na ňom nevzhľadné pruhy, pričom výšku trávy si môžete jednoducho regulovať prostredníctvom nastavení kosačky. Jemne posekané steblá trávy zostávajú na trávniku a fungujú ako prírodné hnojivo.

Kosí trávnik presne podľa vašich pokynov

Na kosačke viete presne stanoviť, kedy sa bude kosiť a ako dlho. Keď nepracuje, čaká na vaše povely v nabíjacej stanici. Vďaka vysoko odolnému plastu jej nevadí ani práca v daždi či na silnom slnku. Modely SILENO sú dokonca také inteligentné, že dokážu vďaka senzorom rozpoznať, ako rýchlo rastie tráva a tomu prispôsobiť kosenie. Tak ušetríte množstvo energie a trávnik je stále v super kondícii.

Tichá ako myška

Na rozdiel od bežných motorových kosačiek sú robotické kosačky tichšie, takže vás nerušia, ak chcete čítať na záhrade knižku či hrať sa s vašimi deťmi alebo popíjať pivko s priateľmi.

Vie, keď jej dochádza šťava

Okrem toho, že robotické kosačky pracujú nezávisle, takisto nezávisle vedia, keď je čas sa dať nabiť, takže s nimi nemáte naozaj žiadne starosti.

Inštalácia je jednoduchá a nič nevidno

Pomocou unikátneho patentovaného systému navádzacích káblov vytýčite kosačke plochu, ktorú bude kosiť a následne pomocou nich aj vie, kde má nabíjaciu stanicu, keď práve nepracuje. V tomto bode je dobré nechať založenie navádzacích káblov a inštaláciu robotickej kosačky na odborníkov, ktorí majú mnohé skúsenosti a vedia ich zohľadniť pri vašich požiadavkách, aby ste mali systém na kosenie pripravený na 110 percent.

Bezpečná aj pre deti či domácich miláčikov

Nemusíte sa obávať, že by došlo ku kolízii a nejakým poraneniam. Kosačka je vybavená senzormi a ako náhle sa čo i len trochu nadvihne zo zeme, nože sa automaticky zastavia.

Minimálna údržba

Hoci robotická kosačka kosí každý deň, stačí ju raz za týždeň očistiť od prachu vlhkou handričkou a kefkou očistiť nože od zvyškov trávy, ktoré na nich zostali po kosení.

Na výber je množstvo typov robotický kosačiek, snáď do každej záhrady. Rovný terén je absolútna malina, no zvládajú aj nerovnosti a kopce až do sklonu 35 percent, takže ich môžete využiť aj pri kopcovitých záhradkách. Vždy je však dobré sa poradiť s odborníkmi, aby ste našli to najvhodnejšie riešenie pre vašu záhradku.

Zaujal vás tento článok? Prihláste sa na odber nášho newslettera a už vám nikdy neujde žiadna novinka


Spôsob spracovania osobných údajov