ČAKAJTE PROSÍM...

Nechajte si poradiť od starých mám! Nekupujte zbytočne chemikálie na čistenie!

Už naše staré mamy vedeli, že veľa vecí z kuchyne sa môže použiť v domácnosti na čistenie, dezinfekciu či vyriešenie nejakého iného problému. Je to efektívne, menej finančne náročné a veľa z vecí, ktoré na to potrebujete máte už doma v poličke.
Nechajte si poradiť od starých mám! Nekupujte zbytočne chemikálie na čistenie!

Vodný kameň z kachličiek musí preč

Do rozprašovača si nalejte obyčajný ocot za 50 centov a čistenie môže začať. Nastriekajte miesta postihnuté vodným kameňom, nechajte 30 minút pôsobiť a následne utrite handričkou namočenou v čistej vode. Vaše kachličky budú ako nové.

Ach tie škáry…

Máte škáry, ktoré už čo-to o pamätajú a sú nepekne zanesené? Aj tu postačí jednoduché riešenie. V menšom množstve rozpustite prášok na pečenie, zoberte starú zubnú kefku a očista sa môže začať. Škáry poriadne vykefujte, po uschnutí budú žiariť čistotou.

Batérie bez zaschnutých kvapôčok vody a usadenín

Keď sa nerezové batérie prestanú lesknúť pod vrstvou usadenín z vody a jej drobných kvapiek, nastupuje účinné riešenie v podobe pasty zo sódy bikarbóny a octu. Zmes týchto dvoch ingrediencií naneste na batériu a nechajte pôsobiť 3 až 4 hodiny. Následne zotrite a v prípade potreby proces opakujte.

Odtok zasa neodteká? Utekajte do kuchyne

Ak odtok začína odtekať čím ďalej, tým pomalšie či neodteká vôbec, riešenie je viac ako jednoduché. Skočte do kuchyne, zoberte 100 g sódy bikarbóny a zalejte ju 200 ml octu, nechajte pôsobiť 15 minút a následne spláchnite horúcou vodou.

Pleseň na sprchovacom závese? Žiadny problém

Bohužiaľ, môže sa stať že aj ten najkrajší a najkvalitnejší záves vo vlhkom kúpeľňovom prostredí začne plesnieť, preto ho raz mesačne zveste, namočte do soľného kúpeľa (15 l vody a 500 g soli), kde ho necháte 1 hodinu, a následne bez oplachovania zaveste naspäť. Takto budete tvorbe plesní do budúcna predchádzať.

Domáci pohlcovač pachov do kúpeľne

Nevonia vaša kúpeľňa práve najlepšie? V malej miske zmiešajte sódu bikarbónu s voňavou soľou do kúpeľa. Misku nechajte na poličke v kúpeľni, pachy by mali zmiznúť. Zmes účinkuje až 3 mesiace, potom treba pripraviť novú.

Čistenie môže byť úplná hračka aj bez použitia bežných čistiacich prostriedkov a čo je skvelé, doma pripravené čističe nie sú zdraviu škodlivé.

Zaujal vás tento článok? Prihláste sa na odber nášho newslettera a už vám nikdy neujde žiadna novinka


Spôsob spracovania osobných údajov