objednávky prijaté do 13.decembra 12:00 na tovar, ktorý máme skladom, expedujeme štandardne a budú dodané do 24.decembra. Objednávky prijaté po tomto termíne ďalej expedujeme, ale pre veľkú vyťaženosť prepravných služieb nevieme zaručiť ich dodanie do Vianoc.
Objednávky na tovar, ktorý nemáme skladom, štandardne prijímame s tým, že termíny dodania sa posúvajú o cca 2-3 týždne z dôvodu zatvorených veľkoobchodov počas sviatkov. Budú teda dodané až po 7.1.2025.
Pre bližšie informácie o dodacích lehotách nás kontaktujte.
Otváracie hodiny predajne počas sviatkov:
do 19.12. 2024 - otvorené štandardne
20.12.2024 - otvorené do 15:00
21.12.2024 - otvorené od 9:00 do 12:00
22.12.2024 - zatvorené
23.12.2024 - otvorené od 9:00 - 12:00 a 13:00 - 15:00
24.12.-26.12.2024 - zatvorené
27.12. 2024 - otvorené od 9:00 - 12:00 a 13:00 - 15:00
28.12.2024 - otvorené od 9:00 do 12:00
29.12.2024 - 6.1.2025 - zatvorené (sviatky a inventúra)
Ako odvzdušniť teplovodnú podlahovku: návod krok za krokom
Každé vykurovanie, ktoré obsahuje vodu, je potrebné odvzdušňovať. Rovnako je tomu i pri teplovodnej podlahovke. Nezabudnite na tento proces pred vykurovacou sezónou. Ako na to? Postup je pomerne jednoduchý, zvládnete ho aj sami. V určitých prípadoch je však lepšie obrátiť sa na odborníkov.
Prečo je potrebné odvzdušnenie podlahového kúrenia?
Ak je vo vašom systéme podlahového kúrenia prítomný vzduch, môže to znížiť účinnosť a viesť k chladným miestam na podlahe. Odvzdušnenie odstráni vzduchové bubliny a umožní rovnomerné rozptyľovanie tepla po celej podlahe.
Celkovo sa týmto procesom dosiahne lepšia tepelná výmena medzi vykurovacou vodou a podlahou, vďaka čomu sa miestnosť rýchlejšie prehreje a ušetrí sa na energii. No a v neposlednom rade sa prevzdušňovaním predchádza poškodeniu komponentov podlahového kúrenia.
Ako na odvzdušnenie: Návod krok za krokom
Pri teplovodnej podlahovke treba mať nainštalované odvzdušňovacie ventily v rozvádzači a tiež priamo na kotle. Vzduch sa tak vypúšťa automaticky a len raz za čas dopustíte chýbajúcu vodu. Avšak pozor, aby ste ju nedolievali príliš často, mohli by ste spôsobiť prasknutie kúrenia.
Vo všeobecnosti na odvzdušnenie podlahového kúrenia slúži tzv. spiroventil (odvzdušňovací ventil). Namontuje sa na prívod z kotla a viditeľne sa tak zlepší odvzdušnenie a zároveň voda vo všetkých okruhoch zostane čistá.
Avšak ak je z nejakého dôvodu systém aj napriek spiroventilom zavzdušnený, pokračujte nasledovne:
Čiže ako prvý krok procesu potrebujete nájsť takéto odvzdušňovacie ventily. Väčšinou sa nachádzajú na vrchu vykurovacieho potrubia alebo na rozvádzači.
Na odvzdušnenie jednotlivých okruhov vypnite obehové čerpadlo a súčasne uzavrite všetky vetvy kúrenia.
Následne pomocou odvzdušňovacieho kľúča otvorte odvzdušňovací ventil na vykurovacom potrubí. Pomaly a opatrne ho uvoľňujte, aby sa z neho dostával vzduch.
Po chvíli by ste mali spozorovať vodu, ktorá vychádza z ventila. Nezabudnite si na ňu vopred pripraviť nádobu.
Keď voda vytečie a vzduch sa už nebude prejavovať, zatvorte odvzdušňovací ventil opäť pomocou odvzdušňovacieho kľúča.
Akonáhle odvzdušníte jednu vetvu, zopakujte proces aj na zvyšných. Takto odvzdušníte celý systém podlahového kúrenia.
Po úspešnom odvzdušnení môžete skontrolovať tlak vo vykurovacom systéme a upraviť ho podľa potreby.
Následne znova zapnite vykurovacie systémy a sledujte rovnomerné zohrievanie podlahovky.
Najčastejšie problémy s teplovodným podlahovým kúrením
Môže sa stať, že zavzdušnenie a tlak vykurovacieho systému bude kolísať.
Možno zistíte, že je chyba v odvzdušňovacom ventile. Pokiaľ sa zasekol, povoľte ho a zatlačte pružinku.
Stáva sa, že problém tkvie v zle navrhnutej expanznej nádobe. Napríklad je primalá, čo môže spôsobovať ťažkosti s tlakom, zavzdušňovaním i so správnou funkčnosťou niektorých okruhov, pretože v podlahovom kúrení je veľa vody.
Ak budú problémy s odvzdušňovaním aj tlakom v teplovodnom podlahovom kúrení dlhodobejšieho rázu (zlá inštalácia, niektoré okruhy konštantne nefungujú už od začiatku…), mali by ste to riešiť konzultáciou s firmou, ktorá systém zhotovila.
Prečistenie podlahovky ako ďalšia povinná jazda
Za slabším výkonom nemusí byť len zavzdušnenie, ale možno tiež zanesenie. Rôzne nečistoty až blokáda môžu byť pravou príčinou toho, že podlahovka nefunguje tak ako má. Pomôžeme vám tento problém vyriešiť, stavte na našu novú službu.
Prečístíme filtre a postaráme sa, aby správnemu prúdeniu vody nič nestálo v ceste. Zaujímajú vás ďalšie príčiny nedostatočného výkonu elektrického či teplovodného podlahového kúrenia?
Prečítajte si aj tento náš článok a budete o niečo múdrejší :)