ČAKAJTE PROSÍM...

Záhradná sprcha zo suda: Ako na to?

Nie je nič lepšie, ako sa po úmornom dni na záhrade osviežiť sprchou. Tá záhradná je ideálnou voľbou. Umiestniť ju môžete kdekoľvek, pokojne veľa bazéna. Navyše ohrev vody je úplne ekologický a zadarmo. Ak ste kutil a baví vás výroba všetkého možného, bude pre vás konštrukcia záhradnej sprchy hračka.
zahradna sprcha
Prečítajte si jednoduchý návod, ako si záhradnú sprchu zo suda vyrobíte za jedno sobotné popoludnie

Základom je sud

Ak vám na záhrade stojí starý, kovový sud, máte vyhraté. Ten je totiž základ a skvele vám poslúži ako zásobník na vodu. Detailne si ho prezrite, aby nevykazoval nejaké diery a poškodenia, lebo musí dobre tesniť.

Zistíte to tak, že ho napustíte vodou, ktorá nesmie nikde unikať. Zo suda vylejte vodu a umiestnite ho na vyššie miesto. Skvelým miestom bude napríklad strecha altánku alebo nejaký múrik. Ideálne tam, kam dopadá najviac slnečného svitu. Predtým však nezabudnite celý sud natrieť čiernou farbou, ktorá je vhodná na kov.

Stačí zapojiť hadicu

Ďalším krokom je prepojenie suda s hadicou. Jednu časť upevnite do hornej časti suda, ktorá bude slúžiť ako napúšťacie potrubie. Druhú hadicu primontujte na spodnú časť suda tak, aby po napustení suda vodou vznikol samospád. Nezabudnite otvor dookola utesniť. Pred koncom hadice umiestnite ventil, páčku či kohútik, ktorým budete prietok regulovať. Voda v sude sa vám bude priebežne zahrievať. Veľkou výhodou je to, že k prevádzke takejto sprchy nepotrebujete žiadny tlak vody či elektrickú energiu. Výnimku tvorí len napúšťanie suda.

Vychytávky, ktoré oceníte

Záhradnú sprchu môžete, pochopiteľne, vylepšiť, aby spĺňala vaše požiadavky. Určite oceníte sprchovú hlavicu alebo zástenu, ktorá vaše záhradné sprchovanie pozdvihne na vyššiu úroveň. Záhradné sprchy môžete napojiť aj na bojler, takže voda bude teplá aj v prípade, keď slnko nesvieti. Pokiaľ sprchu naopak prepojíte s čerpadlom, bude sa vám ľahko napúšťať.

Zaujal vás tento článok? Prihláste sa na odber nášho newslettera a už vám nikdy neujde žiadna novinka


Spôsob spracovania osobných údajov