ČAKAJTE PROSÍM...

Výhody sprchových zásten. Ako si vybrať sprchovú zástenu?

Sprchové zásteny sú stelesnením elegancie v každej modernej kúpeľni, ktorá dáva dôraz na otvorený priestor, minimalizmus a vysoký komfort. Okrem nadčasového dizajnu sú praktickým a bezbariérovým riešením do veľkých i malých priestorov. Kedy sa do nich oplatí investovať?

sprchové zásteny v kúpeľni

Sprchová zástena je (staro)novým trendom v interiérovom dizajne. Sprchový kút rafinovane oddeľuje transparentným tvrdeným sklom a môže byť otvorená z jednej alebo dvoch strán. Aké sú jej výhody a do akej kúpeľne sa hodí?


Čo je to „WALK-IN“ sprcha?

„WALK-IN“ sprcha je typ sprchového kúta, ktorý je od kúpeľne oddelený sklenenou zástenou. Do sprchovej časti sa vchádza cez otvorenú časť, kde sa štandardne nachádzajú sprchové dvere. 

Takýto sprchový kút môže byť vybudovaný s jednou alebo dvomi sklenenými zástenami, môže byť tiež zasadený do profilu či do rámu.

Zásteny sa následne inštalujú na vyspádovanú podlahu alebo sprchovú vaničku. „WALK-IN“ sprchové kúty s vyspádovaným odtokom sú bezbariérové s jednoduchým prístupom bez dverí.

Zároveň sú zaujímavým estetickým prvkom a opticky zväčšujú priestor. Sprchové zásteny môžu byť vyrobené z transparentného číreho alebo matného skla, s chrómovým, či iným moderným dekorom, s rámom, alebo bez rámu.

Tie s rámom sú odolnejšie, riešenia bez rámu zas pôsobia elegantnejším a čistejším dojmom.

Náš tip: Nadčasová elegancia do vašej kúpeľne v podobe Mereo Novea CK10603H - samostatne stojaca sprchová stena s lesklým chrómovým nástenným profilom a sklom transparent.


Ako si vybrať sprchovú zástenu?

Pri výbere sprchovej zásteny do kúpeľne treba myslieť na niekoľko dôležitých faktorov, ako napríklad na rozmery miestnosti, rozmery požadovaného sprchovacieho kúta a jeho typ – so sprchovacou vaničkou alebo s vyspádovaným odtokom, či možnosti vetrania kúpeľne

„WALK-IN“ sprchovací kút so zástenou je ideálny do väčšej kúpeľne, no k dispozícii je aj v kompaktnejších rozmeroch pre neveľké miestnosti. Sprchová zástena nesiaha až po strop a inštaluje sa na vyspádovanú podlahu alebo na sprchovú vaničku.

Pri sprche so zástenou sa v kúpeľni hromadí väčšie množstvo pary, a preto je potrebné myslieť aj na dostatočné vetranie a regulovanie vlhkosti. Sprchové zásteny sa vyrábajú z bezpečnostného tvrdeného skla s minimálnou hrúbkou 8 mm a výškou cca 2 metre.

Ako sa zbaviť prebytočnej vlhkosti v kúpeľni? Zaobstarajte si ventilátor do kúpeľne alebo odvlhčovač vzduchu.


Bezbariérová aj praktická

Kúpeľňa so sprchovým kútom so zástenou miestnosť opticky zväčšuje a dotvára celý dizajn miestnosti. Toto riešenie je elegantné, jednoduché a pôsobí exkluzívnym dojmom. 

Najväčšou výhodou sprchových zásten je:

  • bezbariérový prístup do sprchy,
  • jednoduchá údržba a
  • ľahké čistenie. 

Tvorí ich jedna pevná sklenená časť, ktorá zabezpečí minimálne usadzovanie vodného kameňa či rôznych nečistôt. Čistia sa jednoducho, obyčajnou stierkou. 

Pri výbere sprchovej zásteny si zvoľte stenu zo skla, na ktorom sa neusádza vodný kameň, napríklad sklo s úpravou na odpudenie vody – voda na ňom nezasychá a nezanecháva stopy. 

Sprchové zásteny sú trendovým riešením, ktoré oceníte nielen pri rekonštrukcii kúpeľne.

Vyberte si tú svoju v našom e-shope PVM Systém a doprajte si vytúžený komfort.


Zaujal vás tento článok? Prihláste sa na odber nášho newslettera a už vám nikdy neujde žiadna novinka


Spôsob spracovania osobných údajov