ČAKAJTE PROSÍM...

Vyberte si vaňu svojich snov. Sledujte aktuálne trendy

Mať vaňu v kúpeľni je pôžitok pre telo, pretože si v nej môžete oddýchnuť a oddávať sa relaxu. Pri väčších rozmeroch vane môžete tento pôžitok zdieľať aj vo dvojici. Trendy vo svete kúpeľňového dizajnu sa neustále vyvíjajú a prinášajú veľký komfort nielen pre priestranné, ale aj pre menšie kúpeľne.
akú vaňu vybrať

Obdĺžniková vaňa – rokmi overená klasika

Tento klasický typ vane sa teší stále veľkej obľube. Vďaka svojej univerzálnosti je vhodný do akejkoľvek kúpeľne. Siahajú po ňom najmä majitelia menších kúpeľní, pretože nezaberá veľa miesta, prináša možnosť jednoducho namontovať sprchovú zástenu čím razom zmení vaňu na sprchový kút. Vybrať si môžete z viacerých prevedení. Na svoje si prídu milovníci ostrých minimalistických línií, ale aj tí, ktorí uprednostňujú jemné obliny.

Rohová vaňa – luxus pre veľké kúpeľne

Ti z vás, ktorí majú šťastie na priestrannú kúpeľňu, si môžu dopriať potešenie z rohovej vane. Tá disponuje miestom na sedenie, ktoré je nad úrovňou vodnej hladiny. Podľa potreby ho môžete použiť na odkladanie kozmetiky či uloženie dekorácie na zútulnenie kúpeľne. Tieto vane majú takmer vždy uložený odtok vody v strede, takže i pri používaní dvoma osobami je rovnako pohodlná na obidvoch stranách. Doplniť sa dá o praktické madlá či iné doplnky na zvýšenie komfortu.

Asymetrická vaňa – horúci hit nielen pre veľké kúpeľne

Asymetrická vaňa je vhodná pre tých, ktorý milujú pohodlie a dizajn. Spája v sebe výhody klasickej obdĺžnikovej a priestorovo luxusnej rohovej vane. Keďže ide o model, v ktorom máte pocit, že ležíte v „uhlopriečke” , získate v ňom veľkú plochu na kúpanie, s pomerne malou spotrebou miesta. Asymetrická vaňa sa umiestňuje do rohu miestnosti a dá sa na ňu namontovať sprchová zástena. Určite oceníte široký výber z mnohých tvarov. Aktuálnym hitom je o 10 stupňov vychýlená vaňa, ktorá získala mnohé dizajnové ocenenia. Na výber sú jednomiestne a dvojmiestne riešenia, ktoré prispôsobíte veľkosti vašej kúpeľne.

Voľne stojaca vaňa – solitér, ktorý vynikne

Pri voľne stojacej vani si prídu na svoje najmä dizajnoví fajnšmekri. Vynikne vo veľkom otvorenom priestore, kde mu dodá punc luxusu a jedinečnosti. Treba mať na pamäti jeden dôležitý fakt a to, že sa v tejto vani určite neosprchujete, pretože by ste mali vodu úplne všade. O to viac ju oceníte, keď sa rozhodnete pre relaxačný kúpeľ pri svetle sviečok. Vybrať si môžete nielen vane s nožičkami, ktoré sa hodia do rustikálneho a tradičného štýlu, ale aj moderné verzie s oblými tvarmi a ostrými hranami, ktoré nájdu svoje miesto v moderných kúpeľniach.

Hydromasážny systém – domáce spa zaručené

Milujete hydromasáž či perličkový kúpeľ? Investujte do hydromasážnej vane, s ktorou dosiahnete vrchol relaxácie. Ak vám hydromasážna vaňa štýlovo a rozmerovo nevyhovuje, môžete si vybrať inú, do ktorej si necháte namontovať hydromasážny systém. V takomto prípade by ste sa mali obrátiť priamo na samotného výrobcu alebo dodávateľov týchto systémov.

Nezabúdajte však na to, že pri takejto vani musíte myslieť na predprípravu v kúpeľni.

Máte viac favoritov a neviete sa rozhodnúť? Napíšte nám, radi vám poradíme s výberom najoptimálnejšieho riešenia pre vašu kúpeľňu.

Zaujal vás tento článok? Prihláste sa na odber nášho newslettera a už vám nikdy neujde žiadna novinka


Spôsob spracovania osobných údajov