ČAKAJTE PROSÍM...

Výber rohového drezu do kuchyne: Čo treba zvážiť?

Drez je centrom každej kuchyne. Rozmanitý dizajn snúbi maximálnu funkčnosť, pohodlie a zároveň aj eleganciu. Hoci môže väčšinu úkonov prevziať umývačka riadu, okolo drezu sa budete točiť neustále. Či už pôjde o umývanie surovín či odkladanie vecí, mal by byť skrátka ideálnym pomocníkom.
rohový drez
Pohodlný a praktický rohový drez dokonale zapadne do interiéru malej kuchyne alebo veľkej miestnosti, kde bude stredobodom pozornosti. Rohový drez do kuchyne by mal spĺňať určité kritéria a pri jeho výbere hrá veľkú rolu cena, veľkosť a použitý materiál.

Ako si správne vybrať?

Pri výbere rohového drezu platia podobné pravidlá, ako pri výbere akéhokoľvek iného drezu. Voľba materiálu je len na vás, každý má svoje výhody a nevýhody a špecifické vlastnosti.

Pamätajte, že riad sa vám bude dobre umývať iba v dostatočne hlbokom dreze. Za minimálnu hĺbku pre pohodlné používanie môžeme považovať 17 centimetrov. Pre pohodlné používanie rohových drezov odporúčame vybrať kuchynské batérie s výsuvnou spŕškou.

Rohové drezy sú spravidla vhodné do skrinky s minimálnou šírkou 90 centimetrov. Pri návrhu kuchyne je dobré zvážiť umiestnenie ďalších spotrebičov, ako napríklad umývačky riadu. Vzhľadom na to, že kúpa rohového drezu môže byť nákladnejšou záležitosťou, je dobré pri výbere zvažovať aj dĺžku záruky.

Rohový drez do malej aj veľkej kuchyne

V malej kuchyni môžete vďaka rohovému drezu využiť ťažko využiteľný roh a ušetriť tak miesto, napríklad pre väčšiu pracovnú plochu. Skvelým riešením je drez, ktorý má až dve odkladacie plochy. V malej kuchyni pri použití štandardného drezu by sme tento priestor len ťažko dosiahli.

Vo veľkej kuchyni sa stane umývacie centrum vybavené rohovým drezom stredom pozornosti vašich návštev. Navyše, môžete získať oveľa väčšiu plochu pre pohodlné umývanie a manipuláciu s riadom.

Výhody a nevýhody rohového drezu

Rohové drez dokonale šetrí pracovnú plochu kuchynského nábytku. Je zároveň ergonomický. Dovolí využívať kuchyňu viacerým osobám naraz pri odlišných činnostiach. V skrinke pod drezom môžete umiestniť ďalšie príslušenstvo, napríklad vodné filtre, čistiace prostriedky, ohrievač vody, drvič odpadu alebo veľký riad. Komfort používania zlepšia špeciálne systémy, určené pre rohové skrinky, napríklad výsuvné zásuvky či otočné police.

Umiestnenie drezu v rohu miestnosti so sebou prináša aj nevýhody. Jednou z nich je menej prirodzeného svetla, ktoré musíte nahradiť umelým. Pri umývaní riadu budete stáť chrbtom k miestnosti a nebudete mať prehľad o tom, čo sa okolo vás deje. K nevýhodám patrí tiež zvyčajne menšia veľkosť drezu. Na trhu však nájdete drezy s dvoma vaničkami, ktoré tento nedostatok môžu odstrániť.

Problém môže nastať, ak chcete v kuchyni využívať aj umývačku riadu. Tá musí byť kvôli zdroju vody a odpadu v blízkosti alebo pod kuchynským drezom. Pod rohovým drezom však na ňu nemusíte mať miesto a otvorené dvierka umývačky môžu prekážať pri používaní drezu.

Zaujal vás tento článok? Prihláste sa na odber nášho newslettera a už vám nikdy neujde žiadna novinka


Spôsob spracovania osobných údajov