ČAKAJTE PROSÍM...

Veľké porovnanie: Čo ponúkajú hlavice na radiátor?

Termostatická hlavica je regulátor, ktorý sníma teplotu vzduchu vo svojom okolí. Po zistení, že teplota stúpa nad nastavenú hodnotu, zatvorí prívod vykurovacej vody do radiátora, a tak radiátor vypne. Keď začne teplota klesať, termostatická hlavica opäť otvorí prívod a radiátor zapne. Na trhu existuje množstvo hlavíc od viacerých výrobcov s rôznymi funkciami. Predstavíme vám niektoré z nich.

termostatická hlavica

Heimeier K 600009500

Táto termostatická hlavica od nemeckého výrobcu Heimeier je na trhu už dlhé roky. Stovky predaných kusov so skoro nulovým množstvom reklamácií hovoria o kvalite a spoľahlivosti hlavice. Disponuje pripojením M30 x 1,5 a je vhodná na všetky ventily s týmto závitom, napríklad aj na ventily zabudované v radiátoroch so spodným pripojením.


Ďalšia výbava – obmedzenie alebo blokovanie minimálnej a maximálnej teploty dvoma zarážkami Sparclip, symboly pre denné nastavenie teploty a pre nočný tlmený režim

Cena hlavice – 13,96 € s DPH

heimeier K 600009500
Honeywell Thera 4

Ďalšia z radu rokmi osvedčených hlavíc. Oproti vyššie spomínanému modelu od Heimeieru má hlavica Honeywell Thera 4 menšie rozmery a dá sa použiť aj v tesnejších priestoroch.
Pripojenie hlavice je takisto M30 x 1,5.

Cena hlavice – 10,20 € s DPH
honeywell thera 4
Herz Mini

Táto hlavica je svojimi rozmermi vhodná do tesnejších priestorov, prípadne ju ocenia ľudia s minimalistickým vkusom. Má kvapalinový snímač, protimrazovú ochranu. Je k nej možné dokúpiť zarážky na zablokovanie krajných hodnôt teploty.

Hlavica sa vyrába v dvoch verziách pripojovacieho závitu:
Už spomínaný najbežnejší M30 x 1,5,
M28 x 1,5, ktorým sú vybavené ventily značky Herz.

Cena hlavice: od 14,87 € s DPH
herz mini
Salus TC TRV22

Ďalšia hlavica so štandardným pripojením M30 x 1,5 a protimrazovou ochranou. Jej hlavnou výhodou oproti konkurencii je cena.

Cena hlavice: 4,39 € s DPH
salus tc trv22
Elektrobock HD13-Profi

Táto digitálna termostatická hlavica s veľkým podsvieteným displejom je určená pre náročnejších zákazníkov, ktorí ocenia jej široké programové vybavenie. Čo všetko hlavica dokáže?

Cena hlavice: 27,72 € s DPH
elektrobock hd13-profi
Montáž termohlavice

Namontovať termohlavicu je spravidla jednoduchá záležitosť, ktorú zvládne každý aspoň trochu manuálne zručný človek. Ako na to?

  1. Odskrutkujeme plastovú krytku (alebo starú hlavicu) z termostatického ventilu.
  2. Nastavíme na hlavici maximálnu hodnotu, aby bola úplne otvorená.
  3. Hlavicu nasadíme na ventil a dotiahneme na doraz.
Redukcie

Máte doma termostatické ventily s inými pripojovacími závitmi, ako bolo písané v článku? Aj na tento problém existuje riešenie v podobe redukcií. K dispozícii máme redukcie na M30 x 1,5 z väčšiny známych používaných ventilov, ako napríklad Danfoss, Herz, Myjava, Giacomini a ďalších.
redukcie na termostatické ventily
Potrebujete poradiť s výberom alebo konzultovať kompatibilitu hlavice s vaším ventilom? Neváhajte nás kontaktovať.

kontakt

Zaujal vás tento článok? Prihláste sa na odber nášho newslettera a už vám nikdy neujde žiadna novinka


Spôsob spracovania osobných údajov