ČAKAJTE PROSÍM...

Vdýchnite svojej kúpeľni dušu: Stavte na štýlové doplnky

Kúpeľňa je miestom oddychu a harmónie. Aby sme sa v nej cítili naozaj dobre, je potrebné prispôsobiť aj tie najmenšie detaily vašim potrebám. Ak snívate o čistej, krásnej a elegantnej kúpeľni, ktorá vyvolá dokonalú oázu pokoja, myslite na štýlové kúpeľňové doplnky.
doplnky
Vhodne zvolené kúpeľňové doplnky priestor zútulnia a stanú sa šperkom celej miestnosti. Detail, ktorý sa zdá byť nepodstatným, hrá v skutočnosti pri zariaďovaní hlavnú rolu.

Rozdeľte si miestnosť podľa zón

Rozhliadnite sa okolo seba a predstavte si v kúpeľni jednotlivé stanovištia. Pri umývadle si umývame ruky a zuby. Nemôže tu preto chýbať dávkovač mydla, držiak na zubné kefky a pasty, držiak na uterák a zrkadlo.

Zóna so sprchou alebo vaňou by mala mať dostatok poličiek na kozmetiku. Ak si radi doprajete horúci kúpeľ, nezabudnite ani na madlo, ktoré zabezpečí bezpečnejšie vystupovanie z vane. Vaše nohy určite ocenia aj mäkký koberček alebo predložku.
doplnky
Na každej toalete nesmie chýbať držiak na toaletný papier, WC kefa a odpadkový kôš.

Ak máte v kúpeľni práčku, myslite na potrebný odkladací priestor na špinavé prádlo. Presným rozdelením kúpeľne zistíte, aké doplnky potrebujete a uľahčí vám to samotný nákup. Teraz už stačí len napísať zoznam a hurá, môžete sa pustiť do zútulňovania.

Vsaďte na kvalitnejšie materiály

Doplnky do bytu nakupujeme s vierou toho , aby nám slúžili čo najdlhšie . Ak sa chceme na ne niekoľko rokov spoľahnúť, je potrebné vyberať kvalitnejšie materiály a čo-to do nich investovať. Plechové či plastové doplnky dlho nevydržia a za pár týždňov ich budete musieť vymeniť.

Skvelou voľbou sú prírodné materiály kameň, keramika alebo bambus, ktoré majú dlhú životnosť, štýlovo vyzerajú a svojou atypickosťou upútajú pozornosť naozaj každého.
doplnky
Kúpeľňa musí byť esteticky zjednotená podľa štýlu. Úspech celého interiéru sa ukrýva práve v detailoch. Pri výbere doplnkov je dôležité myslieť na to, že sú súčasťou celku, a tak k nim treba aj pristupovať. Ak uprednostňujete minimalizmus, tohto smeru sa držte aj pri výbere doplnkov. Vsaďte na čisté línie a neutrálne farby, ako biela alebo šedá. Drevo zas pridá kúpeľni na útulnosti.

Ak je vášmu srdcu blízky industriálny štýl, zamerajte sa na kovové alebo čierne doplnky. Módne trendy sa menia v interiérovom dizajne rýchlosťou blesku, a preto je vždy lepšie kupovať nadčasové doplnky, ktoré nebudú „out” po dvoch mesiacoch.

Hit Feng-shui aj v kúpeľni

Čínske učenie sa stalo trendom aj u nás. Pomocou feng-shui možno v domácnosti dosiahnuť maximálnu harmóniu. Týka sa to aj kúpeľne. Treba však predtým dodržať niekoľko zásad.

Dôležitý je dostatok svetla, čistota a úložné priestory. Množstvo kúpeľňových doplnkov sa neodporúča. Energia totiž musí v priestore voľne prúdiť. Zvoľte svetlé matné farby alebo odtiene modrej a zelenej. Určite nezabudnite na zrkadlo a jeho osvetlenie.

Pri výbere kúpeľňových doplnkov myslite najmä na seba a svoje potreby Iba tak sa budete v kúpeľni cítiť ozaj príjemne. Nenechajte sa zlákať nepraktickými trendami a radšej vsaďte na vlastný vkus a kvalitu materiálov.

Zaujal vás tento článok? Prihláste sa na odber nášho newslettera a už vám nikdy neujde žiadna novinka


Spôsob spracovania osobných údajov