ČAKAJTE PROSÍM...

V čom sa odlišuje sprchovací set od súpravy?

Nájsť to správne riešenie pre kúpeľňu závisí od mnohých faktorov, ako osobné preferencie, vkus a v neposlednom rade technické možnosti samotného priestoru. Ak zvažujete výmenu alebo kúpu novej, laicky povedanej, sprchy, máte na výber z mnohých riešení.
sprchovy_set_sprchova_suprava

Sprchový set – riešenie pre rýchlu sprchu

Sprchový set obsahuje sprchovú hadicu a ručnú sprchu, ktorá sa pripevňuje na stenu pomocou držiaku, pevne ukotveného bez možnosti polohovania. Takže sa môžete rozlúčiť so sprchovaním, keď na vás voda padá pekne zhora, pretože ručnú sprchu z tejto súpravy budete počas sprchovania držať v ruke a smerovať tak prúd vody, kam potrebujete. Okrem toho je toto riešenie vhodné pre nástenné batérie a všeobecne sa využíva skôr pri vani ako v sprchových kútoch.

Sprchová súprava ako stvorená pre pôžitok zo sprchy

Na rozdiel od sprchového setu je súprava komplexné sprchové riešenie, ktoré prináša vyššiu mieru komfortu, keďže okrem sprchovej hadice, ručnej sprchy obsahuje sprchovú tyč, na ktorú je možné sprchu pripevniť a následne polohovať, čo do výšky i sklonu. Takže vaša sprcha môže byť pôžitkom, ktorý si zaslúžite. V rámci spôsobu montáže si môžete vybrať ako podomietkové modely, tak i modely pre nástenné batérie.

Okrem základných modelov, môžete siahnuť po sprchovacích súpravách, ktoré navyše obsahujú hlavovú sprchu (samozrejme, so všetkým potrebným k montáži), ktorá vytvára efekt dažďa priamo vo vašej sprche. Sprchové súpravy preferujú majitelia sprchových kútov, no môžu sa použiť i k vaniam.

Čo tam po dizajne, ak materiál zaostáva

Pri sprchových setoch i súpravách je množstvo dizajnových možností. Či už patríte k milovníkom oblých tvarov, alebo preferujete strohé čisté línie, určite nájdete niečo, čo vás osloví. No aj tu treba nezabudnúť na fakt, že nielen dizajn je dôležitý, pretože ak je síce krásny dizajn, no nevhodný materiál, tak sa zo svojej novej výbavy do kúpeľne nebudete tešiť dlho.

Aby vám príslušenstvo v kúpeľni vydržalo čo najdlhšie, určite siahajte po pochrómovaných doplnkoch, pretože táto úprava zabezpečí výbornú odolnosť voči korózii a je odolná voči mechanickému poškodeniu, príjemný bonus je, že veľmi dobre vyzerá. Narozdiel od toho plastové komponenty, hlavne pri montážnych častiach, môžu rýchlo podľahnúť skaze, zlomia sa alebo sa rýchlejšie opotrebujú.

Jednoduchá montáž – ďalší mýtus?

Ak je kúpeľňa vykachličkovaná, vaňa alebo sprchový kút osadené, tak ste určite dopredu zvážili či chcete podomietkové alebo nástenné riešenie. Pri takto predpripravenej pôde je inštalácia sprchovej súpravy alebo setu úplná hračka. Komplexné kúpeľňové balíčky totiž obsahujú všetko potrebné pre inštaláciu.

Nielen samotnú sprchu, hadicu, držiak či tyč na upevnenie sprchy, poprípade hlavovú sprchu, ale aj tesnenia, skrutky a hmoždinky, takže vám stačí už len dobrá vŕtačka, prečítať si návod a hor sa do práce. Ak neoplývate kutilskými zručnosťami, pokojne môžete túto aktivitu nechať na profesionálov alebo zručnejšieho kamaráta.

Máte ešte nejakú otázku, alebo by ste chceli rovno riešenie na mieru? Neváhate nás kontaktovať a získať všetko potrebné, aby vaša sprcha splnila všetky vaše očakávania.
kontakt

Zaujal vás tento článok? Prihláste sa na odber nášho newslettera a už vám nikdy neujde žiadna novinka


Spôsob spracovania osobných údajov