ČAKAJTE PROSÍM...

Užite si sprchu bez potopy: Ako vybrať zástenu na vaňu?

Byť či nebyť. Sprchovať alebo kúpať. Tieto otázky si zrejme položí každý, koho čaká rekonštrukcia kúpeľne alebo návrh kúpeľne v novostavbe. Ak ide o malú kúpeľňu, tak jej rozmer, bohužiaľ, rozhoduje za vás. Sprcha i vaňa sa do nej jednoducho nezmestia. Čo však, keď sa radi kúpete, no zároveň vám nie je cudzia ani rýchla sprcha? Odpoveď je jednoduchá. Sklenená vaňová zástena.


Sklenená zástena na vaňu

Sklenená vaňová zástena je perfektné riešenie pre malé kúpeľne. Vďaka nej získate vaňu i sprchu v jednom a pri sprchovaní nevytopíte celú kúpeľňu. Je tiež vhodná pre domácnosti, v ktorých sa niektorí členovia radšej sprchujú a iní kúpu, no rozmer kúpeľne im nedovoľuje obe možnosti. Sprchová zástena na vaňu sa ľahko a jednoducho inštaluje a je efektívnym a praktickým riešením, aby ste si mohli v pohodlí dopriať aj kúpeľ aj sprchu. Viete, ako si vybrať vaňovú zástenu? 

Ako si vybrať sprchovú zástenu na vaňu?

Pri výbere vaňovej zásteny je potrebné myslieť na niekoľko dôležitých faktorov. V prvom rade je to tvar a rozmer vašej vane, ako aj výška umiestnenia vaňovej batérie pre správny rozmer vaňovej zásteny. Vaňová zástena pre atypický tvar, alebo zástena pre rohovú vaňu, sa najlepšie vyberá priamo pri kúpe konkrétnej vane. Pre klasický obdĺžnikový tvar vane si viete vybrať sklenenú zástenu aj dodatočne. 

Pri výbere vaňovej zásteny treba zohľadniť konštrukciu i typ vaňovej zásteny, rám i druh skla plastu zásteny na vaňu, ale aj spôsob otvárania. Trh ponúka široký sortiment rôznych vaňových zásten, pri výbere myslite na účelovosť zásteny i celkový dizajn svojej kúpeľne. 

Konštrukcia a typ vaňovej zásteny

Rámová alebo bezrámová konštrukcia vaňovej zásteny pre klasický typ vane alebo sprchová zástena pre atypický tvar vane – rohové vane. Rámové zásteny majú sklenenú stenu zasadenú do rámu (biely, matný alebo lesklý chróm), bezrámové sú vyrobené z hrubšieho skla a tvoria jeden celok. 

  • Vaňová stena pevná - pevná stena je vhodná pre klasické obdĺžnikové vane s rovným horným lemom. Pri pevnej vaňovej zástene zúžite vstup do vane, odporúča sa ju nainštalovať iba v šírke jednej polovice vane. 
  • Vaňová stena otváranie – pre zachovanie širšieho vstupu do vane je vhodná otváracia vaňová zástena. Stena sa môže otvárať z jednej strany alebo obojstranne. Tesniace lišty v pántoch bránia v rozstreku vody.
  • Vaňová stena zasúvacia – kombinácia pevnej i pohyblivej časti. Zasúvanie panelov a rozšírenie vstupu do vane je ideálnym riešením, ktoré šetrí priestor. 
  • Vaňová stena zlamovacia – vaňová zástena sa skladá z pevnej i pohyblivej časti a je možné ju sklopiť smerom do vane ako harmoniku.

Sklo vaňovej zásteny

Vaňová sprchová zástena môže byť vyrobená zo skla (hrúbka skla závisí od konštrukcie vaňovej zásteny) alebo z plastu. Klasické číre sklo zaujme elegantnou jednoduchosťou a dekorované sklo môže byť vďaka jemným ornamentálnym prvkom dizajnovým oživením celej kúpeľne. Sklo vaňovej zásteny je väčšinou upravené špeciálnym povrchovým ošetrením, aby odolávalo nečistotám a vodnému kameňu.

Ak hľadáte vaňovú zástenu do svojej kúpeľne, vyberte si zo širokej ponuky PVM Systém, na výber máte viac ako 150 druhov vaňových zásten pre každý typ vane. Ak sa s výberom potrebujete poradiť, neváhajte nás kontaktovať.

Kompaktná kúpeľňa vyžaduje sofistikované riešenia. Nevzdávajte sa komfortu z relaxačného kúpeľu vo vani a zároveň nerobte kompromisy ohľadom sprchového kúta. Rozhodnite sa pre sklenenú zástenu na vaňu – ide o šikovnú kombináciu vane a sprchového kúta, ktorou zabijete dve muchy jednou ranou.

Zaujal vás tento článok? Prihláste sa na odber nášho newslettera a už vám nikdy neujde žiadna novinka


Spôsob spracovania osobných údajov