ČAKAJTE PROSÍM...

Toto sú dôvody, pre ktoré by ste doma mali mať ponorné čerpadlo

Ponorné čerpadlo je vďaka svojim vlastnostiam skvelým pomocníkom v mnohých situáciách. Či už ide o odčerpávanie vody z bazéna alebo zo zatopenej pivnice, dodávku vody do domu, chaty alebo polievanie záhrady. V tomto článku uvedieme niekoľko konkrétnych typov ponorných čerpadiel vhodných práve na tieto situácie.
ponorné čerpadlá

Zatopená pivnica

V záplavových oblastiach alebo v oblastiach s vysokou hladinou spodnej vody je to síce nepríjemná, ale bežná situácia. Vodu, v ktorej môžu byť aj rôzne nečistoty ako blato, lístie, potrebujete z pivnice dostať čo najrýchlejšie. Na tento účel sú vhodné kalové ponorné čerpadlá, ktoré sú konštruované tak, aby zvládali prečerpávať väčšie objemy vody v čo najkratšom čase a nepoškodili ich spomínané nečistoty.

Náš tip – Belumi BSP20-9/1.1l
 • kalové čerpadlo s liatinovým sacím telesom a nerezovým plášťom,
 • technické informácie v e-shope.
Belumi BSP20-9/1.1l

Odčerpanie vody z bazéna

Na tento účel takisto potrebujete čerpadlo, ktoré zvládne odčerpať väčšie množstvá vody v krátkom čase. Na rozdiel od záplavovej vody ale už nie je nutné kalové čerpadlo. Stačí ponorné čerpadlo na čistú vodu.

Náš tip – Gardena 7000 Classic

 • ponorné čerpadlo na čistú vodu s plošným odsávaním,
 • technické informácie v e-shope.
Výhodou tohto čerpadla je, že dokáže odčerpávať vodu až do výšky hladiny jedného milimetra. Na tento účel je potrebné po vyčerpaní väčšiny vody väčšou hadicou (1”) pripojiť hadicu tenšiu (½”), aby plošné odčerpávanie správne fungovalo.
Gardena 7000 Classic
V prípade väčšieho bazéna odporúčame použiť „väčšieho brata“ tohto čerpadla – Gardena 13000 Aquasensor Comfort.

Dodávka vody do domu

Aj pomocou tlakového ponorného čerpadla sa dá zabezpečiť dodávka vody do domu alebo chaty. Aby fungovalo tak, ako bežná domáca vodáreň, potrebujete k nemu pridať ďalšie komponenty:
Náš tip – Pumpeg 1” GSK-6-16T
 • veľmi spoľahlivé čerpadlo osvedčené rokmi predaja,
 • vhodné aj v oblastiach s vodou s vysokým obsahom piesku – čerpadlo má vreteno, ktoré je voči piesku odolnejšie ako obežné kolá,
 • technické informácie v e-shope.
Pumpeg 1” GSK-6-16T

Polievanie záhrady

Polievať záhradu môžeme viacerými spôsobmi – od manuálneho polievania s hadicou v ruke cez rôzne preklápacie alebo otáčacie zavlažovače až po úplne automatickú závlahu s výsuvnými zavlažovačmi. Na každý z týchto spôsobov je potrebné tlakové ponorné čerpadlo. V závislosti od náročnosti zavlažovania potom určujeme, aký model čerpadla je vhodný.

Náš tip pre ručné zavlažovanie – Marina SKM 2000
 • malé vibračné tlakové čerpadlo,
 • výhodné svojou cenovou dostupnosťou,
 • maximálna doba používania bez prestávky – cca 1 hodina,
 • technické informácie v e-shope,
Marina SKM 2000
Náš tip pre automatické závlahy – Gardena 6000/5
Gardena 6000/5
Ponorných čerpadiel existuje veľmi veľa druhov a nie je jednoduché sa v nich vyznať a vybrať si správny a vhodný model. V tomto článku sme uviedli len pár tipov. Pre viac informácií alebo odporúčanie iného modelu na vašu konkrétnu potrebu nás neváhajte kontaktovať.
Kontaktujte nás

Zaujal vás tento článok? Prihláste sa na odber nášho newslettera a už vám nikdy neujde žiadna novinka


Spôsob spracovania osobných údajov