ČAKAJTE PROSÍM...

Tipy pre využitie domácej vodárne

Zvažujete kúpu domácej vodárne, ale neviete, aký typ konkrétne vybrať alebo si nie ste istí, či naplno využijete jej technické parametre a výbavu? V dnešnom článku vám uvedieme niekoľko tipov pre jej správne použitie.
vodárne

Zásobovanie domácnosti vodou

Hlavná funkcia domácej vodárne je zásobovanie domácností alebo chát vodou zo studne.

V prípade, že máte doma mestskú vodu a uvažujete nad doplnkovým zdrojom na napojenie WC alebo práčky, bude vám stačiť jednoduchá malá domáca vodáreň, ako je napríklad aj vodáreň Gardena 3000/4 eco Classic. S maximálnym prietokom 2800 l/h a tlakom 4 bar pohodlne spĺňa potrebné parametre na takéto využitie. Jej ďalšími výhodami sú aj filter nečistôt na prívod zo studne, vypúšťacia skrutka, poistka proti preťaženiu a hlavne nastaviteľný eco režim prevádzky, ktorý šetrí energiu.
gardena 3000/4 eco classic
Ak potrebujete na domácu vodáreň napojiť aj ďalšie odberné miesta, ako napríklad sprchu, napúšťanie vane alebo kuchyňu, je vhodné zvoliť domácu vodáreň s väčším výkonom a nádržou. Náš tip je vodáreň Belumi PGC 1100/50, ktorá je u nás najpredávanejším modelom. 50-litrová nádrž zaisťuje dostatočnú zásobu vody a predchádza tak častému zapínaniu čerpadla. Jej maximálny prietok 4320 l/h a tlak 4,5 bar pohodlne zabezpečuje zásobovanie vodou pre 4-6 člennú rodinu.
pgc 1100/50

Zavlažovanie

Na zavlažovanie sa väčšinou používajú ponorné čerpadlá, ale existujú aj domáce vodárne, alebo zostavy čerpadiel s príslušenstvom, ktoré sú na tento účel určené. Takáto zostava vhodná na zavlažovanie je napríklad aj zostava CAM NGXM 4/8GW-FM s frekvenčným meničom IMMP. Obsahuje čerpadlo Calpeda, ktoré je vhodné do nepretržitej prevádzky čimembránovú tlakovú nádobu. Okrem toho na nej nájdete aj frekvenčný menič, ktorý plynule reguluje otáčky motora čerpadla a v dôsledku toho dosahuje aj úsporu energie, tlakomer a inštalačný materiál na prepojenie celej zostavy.
CAM NGXM 4/8GW-FM
V článku sme spomenuli len niekoľko typov domácich vodární. Ponuka je široká a pri výbere si treba dať pozor na mnoho vecí. Nie je jednoduché sa v tejto problematike vyznať, a preto nás neváhajte kedykoľvek kontaktovať. Radi vám pomôžeme s výberom a poskytneme ďalšie informácie.
kontakt

AKCIA

Kód: 980728

250,73 €
Zľava   10 %
278,59 €
  ks

Kód: 700000842

206,15 €
  ks

Kód: 129825

320,00 €
  ks

Zaujal vás tento článok? Prihláste sa na odber nášho newslettera a už vám nikdy neujde žiadna novinka


Spôsob spracovania osobných údajov