ČAKAJTE PROSÍM...

Stojanková batéria: Moderné a praktické riešenie do každej kuchyne

Zariaďujete novú kuchyňu alebo rekonštruujete? Siahnite po stojankovej batérii, ktorá efektívne šetrí priestor v dreze a zároveň je moderným a elegantným doplnkom každej modernej domácnosti. Ako si vybrať?

stojanková batéria v kuchyni

Hlavnou výhodou kuchynskej stojankovej batérie je jednoduché používanie a šetrenie miesta v dreze. Vďaka svojej výške je ideálna pre napúšťanie vody do objemných hrncov. Zabezpečí tiež pohodlné umývanie riadu a dokonca s ňou aj ušetríte za vodu.

Stojankové batérie do kuchyne či do kúpeľne sú k dispozícii v mnohých prevedeniach. Pri výbere sa zamerajte hlavne na kartušumechanizmus zodpovedný za zmiešavanie studenej a teplej vody.

Uprednostnite kvalitné vyhotovenie z keramiky, ktoré zabezpečí bezproblémové fungovanie batérie. 


Stojankové kuchynské batérie

Najčastejším typom batérie pre kuchynský drez je stojanková batéria s praktickým pákovým ovládaním a ľahko regulovateľným tlakom, objemom a teplotou vody, ktorá vyniká jednoduchou manipuláciou. Jej páka je zväčša umiestnená na jednej strane alebo v strede, resp. pred/za batériou. 

Ďalším typom stojankovej batérie do kuchyne je stojanková batéria s kohútikovým ovládaním, ktorej retro dizajn však prevažuje nad praktickým využitím. 

Náš tip: Unikátny dizajn stojankovej drezovej batérie Reitano Antea s kohútikovým ovládaním zapadne do každej retro kuchyne alebo kuchyne v provensálskom, či vidieckom štýle.


Stojankové drezové batérie s flexibilným ramenom

Kuchynské stojankové batérie s flexibilným ramenom sú umiestnené v otvore drezu alebo na pracovnej linke. Nerezové, granitové i keramické kuchynské drezy sú najčastejšie doplnené o chrómové stojankové batérie

Chrómové prevedenie je symbolom účelovej elegancie, moderného dizajnu i čistoty. Novým trendom v modernom kuchynskom dizajne sú granitové batérie. Vyberte si stojankovú drezovú pákovú batériu s flexibilným ramenom, vyťahovacou sprškou alebo perlátorom:

  • Modely so sprškou - Kuchynská batéria so sprškou ponúka novú nenahraditeľnú funkciu, ktorá uľahčí umývanie riadu či čistenie drezu. Vyťahovacia sprcha vo vodovodnej batérii ju prakticky predĺži, čo zaručí ešte jednoduchšie použitie.
  • Perlátor ako súčasť každej batérie - Perlátor je jedinečná funkcia stojankových kuchynských batérií, ktorá . zabezpečí okamžitý súvislý prúd vody. Ak preto rozmýšľate o kúpe novej kuchynskej batérie, odporúčame vám siahnuť po tej s perlátorom.

Náš tip: Elegantná kuchynská stojanková drezová batéria v čiernom prevedení Young S Black KI.


Stojankové kúpeľňové batérie

Moderný dizajn a elegantný minimalistický vzhľad s vysokou funkčnosťou a jednoduchým ovládaním. Stojankové kúpeľňové batérie v rovnakom prevedení ako vaše umývadlo, vaňa či sprchový kút sú trendovým riešením, ktoré podporí interiérový zámer celej kúpeľne.

Z našej ponuky stojankových batérií pre umývadlá i vane si rozhodne vyberiete.


Stojankové umývadlové batérie

Stojankové umývadlové batérie sú ideálne pre moderné a elegantné kúpeľne a spĺňajú aj tie najvyššie nároky na funkciu i dizajn. Umiestňujú sa priamo na umývadlo a vybrať si môžete z rôznych tvarov, materiálov aj typov ovládacích pák. 

Vyberte si zo stojankových umývadlových batérií – k dispozícii sú otočné umývadlové batérie, batérie s odtokovou garnitúrou a mnohé ďalšie.

Náš tip: Umývadlová stojanková batéria Laguna LGA10202 na dosku.


Stojankové vaňové batérie

Vybrať si môžete aj z elegantných stojankových vaňových batérií, ale aj stojacich vaňových batérií nainštalovaných pri voľne stojacich vaniach. Stojankové vaňové batérie sú umiestnené v otvoroch vyrezaných vo vani. Inštalujú sa pod jej plášť. 

Stelesňujú čistú eleganciu a sofistikovaný minimalizmus. Obľúbené sú najmä v chrómovom, granitovom či keramickom prevedení. Vyberte si z vysoko funkčných otočných, jednopákových či dvojpákových stojankových vaňových batérií z nášho e-shopu.

Našli ste svojho favorita?


Zaujal vás tento článok? Prihláste sa na odber nášho newslettera a už vám nikdy neujde žiadna novinka


Spôsob spracovania osobných údajov