ČAKAJTE PROSÍM...

Staviate alebo renovujete kúpeľňu? Pozor na správne sprchovacie dvere

Nevkusným plastovým sprchovacím kútom a farebným závesom nad vaňou dávno odzvonilo. Kúpeľňa je pre mnohých posvätným miestom relaxu. Chceme, aby vyzerala, čo najlepšie A najmä to, aby sme sa v nej cítili dobre.
sprchové dvere
Nielen v domoch, ale aj v bytoch uprednostňujeme priestranné kúpeľňové niky a otvorené sprchy, ktorých výhodou je nielen vzdušný dizajn, ale aj ľahká údržba a väčší priestor na uvoľňujúcu a relaxačnú sprchu. Kúzlo takýchto spŕch dotvára práve výber vhodných sprchovacích dverí, ktorý netreba podceňovať.

Kedy začať s výberom sprchovacích dverí?

Ideálne je začať už pri samotnom plánovaní kúpeľne. Netreba podceniť veľkosť celého priestoru, rozvrhnutie miestnosti a nakoniec umiestnenie sprchového kútu. Ak viete tieto tri veci, je treba rozmýšľať nad tým, aký typ dverí chcete v kúte mať a až podľa toho začať robiť niku.

Ak ste tento krok nestihli alebo ste jednoducho šírku niky nerobili podľa konkrétnych dverí, stále sa vaša vysnívaná kúpeľňa dá zachrániť. Pri niektorých modeloch dverí môžete tento problém vyriešiť pomocou nadstavovacích profilov.

Vyberte si tie pravé

Dvere do sprchy rozdeľujeme na bezrámové a rámové. Pre ľahšiu údržbu odporúčame bezrámové dvere, pri ktorých je menšie riziko plesní.
sprchové dvere
Medzi najobľúbenejšiu voľbu patria posuvné dvere, ktoré sú ideálne aj do menších a väčších kúpeľní. Zabezpečia honosný vstup do oázy kľudu a mieru. Veľmi elegantným riešením sú otváracie dvere. Existuje veľa typov, z ktorých si môžete vybrať tie pravé do vašej kúpeľne. Taktiež sa môžete rozhodnúť, či chcete, aby sa dvere otvárali iba do jednej strany, alebo obojstranne.

Zalamovacie dvere sú dlhoročnou klasikou. Ich obrovskou výhodou je, že sa zložia do rohu sprchy, kde neprekážajú a zaberajú minimum miesta.Treba pri nich dbať na zvýšenú hygienu a častejšiu údržbu kvôli možnému vzniku plesní.

Na vzhľade záleží

Dokonalé súznenie s vysnívanou kúpeľňou zaistí tvarové prevedenie dverí, ich veľkosť a dizajn. Aj keď si vyberiete jednoduchý vzhľad stále pôjde o jeden z najvýraznejších prvkov v kúpeľni. Ak vás jednoduchosť nudí, na výber máte aj kopu zaujímavých prvkov na dotvorenie dverí podľa vašej dokonalej predstavy.

Pri rámových dverách si môžete vybrať farbu profilu podľa vášho gusta. U nás máme na výber klasickú

Zaujal vás tento článok? Prihláste sa na odber nášho newslettera a už vám nikdy neujde žiadna novinka


Spôsob spracovania osobných údajov