ČAKAJTE PROSÍM...

Sprievodca nákupom elektrického radiátora do kúpeľne: Podľa čoho si vybrať?

Vyberáte si elektrický radiátor do kúpeľne? Aké možnosti vám momentálne ponúka trh? Čo všetko by ste mali zohľadniť pri výbere z hľadiska montáže či umiestnenia?

Trendom sú dizajnové elektrické radiátory, ktoré sú zároveň štýlovým doplnkom každej modernej kúpeľne. Ak vám viac záleží na efektivite, potom sa vám budú páčiť olejové radiátory. Ale možností je oveľa viac…


rebríkový radiátor do kúpeľne na elektrinu


Elektrický radiátor je spoľahlivá klasika

V kúpeľni chcete mať spoľahlivo teplúčko. Na to treba kvalitný radiátor, ktorý nebude robiť žiadne problémy. Najlepšie nejaký ten elektrický, ktorý zabezpečí rýchly ohrev priestoru.

Pracuje na princípe konvekcie (prirodzeného prúdenia teplého a studeného vzduchu), alebo na princípe radiácie (zohriate kovové rebrá produkujú tepelné žiarenie).


Veľkosti radiátorov do kúpeľne

Ak potrebujete malý radiátor do kúpeľne, pátrajte po šírke 450 milimetrov. Zmestí sa vám do tejto miestnosti niečo väčšie? Vyberte si z rozmerov 600 a 750 milimetrov.

Pri dizajnovkách sa tiež môžete stretnúť s netradičnejšou šírkou a dĺžkou.


Typy zariadení do kúpeľne na trhu

1. Elektrický radiátor s termostatom

Ste zvyknutí na pohodlnú reguláciu teploty pomocou pripojeného termostatu? Ten býva súčasťou niektorých modelov. Prípadne si ho viete dokúpiť samostatne ako príslušenstvo.

Môže byť manuálny alebo automatický, pri ktorom si požiadavku na teplotu nastavíte vopred.


2. Rebríkový radiátor na sušenie uterákov

Jeho konštrukcia je ako stvorená do kúpeľne. Využijete ho tak nielen na vykurovanie, ale aj presušenie uterákov či bielizne. Vďaka doplnenej elektrickej výhrevnej tyči sa dá využívať aj mimo hlavnej vykurovacej sezóny. 

Môžete staviť na oblý rebríkový radiátor, ktorý oživí vašu kúpeľňu, a spolu s ostatným vybavením vytvorí harmóniu tvarov. Alebo na klasický plochý rebríkový radiátor kopírujúci obvodovú stenu.


AKCIA

Kód: 500012886

259,28 €
Zľava   17 %
312,40 €
  ks
AKCIA

Kód: 500013218

155,87 €
Zľava   7 %
167,60 €
  ks
AKCIA

Kód: 500009768

161,41 €
Zľava   7 %
173,56 €
  ks


3. Olejový radiátor do kúpeľne

Máte pocit, že klasický radiátor nie je na vykúrenie miestnosti dostatočný? Potom je tu alternatívna možnosť v podobe olejového radiátora. V čom je iný? Funguje na princípe ohrevu olejovej kvapaliny vo vnútri radiátora elektrickou energiou.

Poteší všetkých, ktorí si strážia spotrebu, pretože dokáže akumulovať teplo. Môže ho tak uvoľňovať do miestnosti aj určitý čas po jeho vypnutí.


4. Dizajnové zariadenie do kúpeľne

Radi by ste si vybrali radiátor, ktorý bude nielen funkčný, ale aj oku lahodiaci? Skrátka bude dizajnovým doplnkom kúpeľne? Môžete staviť na menej tradičné farby než je biela, ako napríklad strieborná, hnedá či antracitová.

Alebo si vybrať chrómový, zladený i s ostatnými kúpeľňovými doplnkami. Možno sa vám tiež zapáči dizajnový rebríkový radiátor so zaujímavým rozložením.


5. Príslušenstvo k elektrickým radiátorom

Patria sem výhrevné a vykurovacie tyče od 300 do 1000 W, či elektrické ohrievače – nástenné, prenosné. Do kúpeľne sa vám tiež zíde elektrický sušiak uterákov, ktorý urýchli schnutie a zabráni tak zbytočnej vlhkosti a pachu.

Nech už potrebujete akýkoľvek radiátor do kúpeľne, alebo nejaké iné vybavenie do tejto miestnosti, spoľahnite sa pri výbere na PVM Systém - sme na trhu už takmer 30 rokov. Neponúkame len predaj, ale i komplexné služby.

Neváhajte sa preto na nás obrátiť s vašou konkrétnou požiadavkou.


Najobľúbenejšie rebríkové radiátory


AKCIA

Kód: 300000174

154,70 €
Zľava   15 %
182,00 €
  ks
AKCIA

Kód: 89027

69,84 €
Zľava   10 %
77,59 €
  ks
AKCIA

Kód: 89008

50,64 €
Zľava   10 %
56,27 €
  ks


Zaujal vás tento článok? Prihláste sa na odber nášho newslettera a už vám nikdy neujde žiadna novinka


Spôsob spracovania osobných údajov