ČAKAJTE PROSÍM...

Spravte z obyčajnej rutiny dokonalý zážitok. Pomôže hlavová sprcha

Sprchovanie sa stalo neoddeliteľnou súčasťou našej každodennej rutiny. Teplá sprcha je tou najlepšou odmenou po náročnom dni a veľa ľudí sa na ňu teší už od skorého rána. Preto výber vhodného príslušenstva do kúpeľne netreba podceniť. Týka sa to aj hlavovej sprchy, ktorá ponúka dokonalý zážitok a príjemný relax.
sprcha
Hlavnou výhodou hlavovej sprchy je, že vám ostávajú voľné ruky a nemusíte sa trápiť, kam presne smeruje prúd vody. Ako si teda vybrať vhodné riešenie tak, aby hlavová sprcha nevyčnievala a zároveň vám poskytla najlepší komfort?

Inštalácia nie je zložitá

Ak nad hlavovou sprchou iba rozmýšľaťe a vaša nová kúpeľňa je stále vo výstavbe, inštalácia hlavovej sprchy nie je zložitá. Hlavové sprchy sa inštalujú z boku alebo sú zabudované priamo do stropu. Pri inštalácii pod omietku potrebujete extra prívod vody a rovnako aj ovládací modul.

Ak kúpeľňu renovujete, budete musieť stenu otvoriť, aby sa všetky trubky a ovládače schovali pod stenu. Pri prestavbe tohto typu sa tiež odporúča spolupráca s odborníkom na sanitu.

Ako si vybrať správnu veľkosť?

Hlavové sprchy sa delia najmä podľa veľkosti. Vybrať si môžete buď menšiu hlavicu, ktorá bude slúžiť rovnako ako zafixovaná ručná sprcha, alebo hlavicu s veľkým priemerom. Tá pri sprchovaní prináša pocit padajúceho dažďa. Tento typ hlavových spŕch sa v poslednomj čase stal veľmi obľúbeným najmä vďaka svojim relaxačným vlastnostiam.
sprcha
Pre dokonalý zážitok z hlavovej sprchy je vždy lepšie voliť hlavicu s väčším rozmerom. Na trhu nájdete výrobky s rozmermi od 200 mm po 1000 mm. Majte na pamäti, že hlavová sprcha by mala byť umiestnená vo výške 220 až 260 centimetrov. O nižšie položenú hlavicu môžete pri sprchovaní zavadiť. Naopak, vyššie umiestnená sprcha nie je vhodná. Voda dopadajúca na človeka má totiž nižšiu teplotu než na akú je nastavená.

Pri výbere veľkosti hlavice myslite aj na rozmery vašej kúpeľne. Menšie hlavové sprchy sa odporúčajú do kúpeľní s menším sprchovým kútom alebo vaňou. Ak nechcete, aby vám voda striekala po celej kúpeľni a máte vaňu, zaobstarajte si vaňovú zástenu.

V prípade, že vám to priestor dovoľuje, zabudujte si do kúpeľne veľký sprchovací kút, do ktorého umiestnite stropnú hlavovú sprchu. Bude to pôsobiť nielen dizajnovo, ale aj vkusne.

Ak ste sa rozhodli pre hlavovú sprchu, nezabudnite navštíviť náš e-shop, kde nájdete množstvo výrobkov od rôznych výrobcov v zaujímavých prevedeniach. V prípade, že budete potrebovať pomoc odborníka k inštalácii tohto riešenia, neváhajte nás kontaktovať . Radi vám poradíme.

Zaujal vás tento článok? Prihláste sa na odber nášho newslettera a už vám nikdy neujde žiadna novinka


Spôsob spracovania osobných údajov