ČAKAJTE PROSÍM...

Rohový drez do kuchyne – áno alebo nie?

Rohový drez je efektívny spôsob, ako využiť priestor a zároveň zväčšiť pracovnú plochu. Do akej kuchyne je takýto drez ideálny a ako si vybrať správne?? Pripravili sme pre vás praktického nákupného sprievodcu. S nami si vyberiete správne.

rohový drez v kuchyni

Každý šéfkuchár vie, že varenie v kuchyni niekedy pripomína tanec. Zvŕtanie sa pri sporáku vyžaduje poriadnu dávku logistiky a organizácie všetkého kuchynského vybavenia i riadov. 

Špeciálnu dávku tvorivosti vyžadujú najmä menšie kuchyne, ktoré disponujú menším odkladacím priestorom aj pracovnou plochou. Ak práve projektujete novú kuchyňu alebo rekonštruujete tú starú, zamyslite sa nad výhodami rohového kuchynského drezu.


Efektívne využitie priestoru za každých okolností

Rohový drez je praktický a efektívny spôsob, ako využiť priestor v malej kuchyni. Šetrí totiž miesto a predlžuje pracovnú plochu. Vďaka nemu získate viac priestoru. 

Dizajnové riešenia s jednou odkladacou plochou alebo dvomi (odkvap a prepad) zapadne do kuchyne v tvare L alebo v tvare U. Zároveň je moderným spestrením a oživením väčšej kuchyne. Tiež vám výrazne uľahčí umývanie riadu.

Rohový drez so sebou prináša aj ďalšie výhody!

Z technického hľadiska je to ideálne miesto pre:

  • potrubie,
  • vodné filtre,
  • ohrievač vody,
  • drvič odpadu či
  • uskladnenie čistiacich prostriedkov,
  • alebo kuchynského riadu.

K rohovému prevedeniu si vyberte vhodné skrinky s otočnými policami, výsuvnými zásuvkami či neviditeľnými dvierkami. Ak sa bojíte, že je príliš malý a nesplní svoj účel, zamerajte sa na ten s dvomi vaničkami alebo dvomi odkladacími plochami. 

Náš tip! Stavte na overenú klasiku a vyberte si rohový nerezový kuchynský drez Novaservis s odkvapkávacou plochou a prepadom. 


Ako si vybrať rohový drez do kuchyne?

V prvom rade je dôležité zamerať sa na veľkosť drezu, potrebné rozmery a požadovaný materiál. Vo všeobecnosti sa odporúča:

  • hĺbka drezu 17 centimetrov, čo zabezpečí pohodlné a efektívne umývanie riadu.
  • Minimálna šírka skrinky by mala byť 90 centimetrov (menšie rohové drezy je možné umiestniť aj do užšej skrinky).
  • Ešte pred inštaláciou kuchynskej linky by ste si mali rozmyslieť aj rozmiestnenie spotrebičov, najmä umývačky riadu. 

Taktiež si dajte záležať na výbere batérie – zvoliť si môžete stojankovú, pohyblivú, s predlžovacou hadicou či spŕškou, aby bolo umývanie riadu ešte jednoduchšie.


Preferujete osvedčenú klasiku alebo moderné kúsky?

Z akých materiálov si môžete vybrať? Stavte na klasiku a rozhodnite sa pre nerezový rohový drez. Luxusný a moderný vzhľad, ale aj vysokú odolnosť voči poškriabaniu, poškodeniu i vysokým teplotám a dlhú životnosť vám zaručí granitové prevedenie.

Vyberte si ho v exkluzívnom tmavom prevedení, v luxusnej bielej alebo sofistikovanej zemitej béžovej. Ďalšou možnosťou je aj keramický rohový drez.

V e-shope PVM Systém nájdete riešenia svetových značiek, ako Novaservis alebo Sapho.


Zaujal vás tento článok? Prihláste sa na odber nášho newslettera a už vám nikdy neujde žiadna novinka


Spôsob spracovania osobných údajov