ČAKAJTE PROSÍM...

Príslušenstvo pre bezpečný sprchový kút

Každý chce mať pri sprchovaní svoje pohodlie a komfort. Niektorí z nás sú náročnejší, iní zase menej. V dnešnom článku si povieme niečo o produktoch, ktorými sa dá dosiahnuť vyššia bezpečnosť a pohodlie v sprchovom kúte.

sprchový kút

Termostatická batéria
Jednoducho si nastavíte teplotu vody a termostat v batérii ju drží počas celého sprchovania na rovnakej hodnote. Termostatické batérie sa vyrábajú v rôznych prevedeniach. Či už podomietkové, nástenné alebo v rôznych sprchových kompletoch. Každá batéria obsahuje detskú poistku na termostate na hodnote 38 °C. Vyššia teplota sa dá nastaviť len po jej stlačení. Práve preto sa nemôže stať, že by sa vaše dieťa popálilo horúcou vodou.

termostatická batéria

Sedadlo do sprchy
Po náročnom dni v práci nám pohodlie pri sprchovaní vie poskytnúť praktické sedadlo do sprchového kúta. Rôzne tvary a farby sedadiel poskytujú dostatočný výber. Netreba sa báť ani odolnosti a pevnosti. Niektoré modely majú pri správnej inštalácii nosnosť až 140 kg. Keďže sú všetky sklopné k stene, nezaberajú v sprche skoro žiadne miesto.

sedadlo dosprchy

Madlá
Pre starších ľudí je vhodné sprchový kút vybaviť aj madlami na držanie. Vyrábajú sa v rôznych dĺžkach a povrchových úpravách, takže sa dajú dizajnovo doplniť k sprchovému kútu a ostatným doplnkom v kúpeľni.

madlo

Protišmykové prvky
Napenené mydlo, šampón alebo sprchový gél dokážu na podlahe v sprche vytvoriť šmykľavú vrstvu. Niektoré sprchové vaničky sú z výroby vybavené protišmykovým povrchom. Pre tie ostatné, a takisto aj pre dlažbu, existujú protišmykové samolepiace pásiky alebo štvorčeky. Sú priehľadné, takže nekazia dojem na žiadnom povrchu.

protišmykové pásiky

Potrebujete poradiť? Ozvite sa nám telefonicky alebo e-mailom a náš personál vám rád pomôže.
kontaktZaujal vás tento článok? Prihláste sa na odber nášho newslettera a už vám nikdy neujde žiadna novinka


Spôsob spracovania osobných údajov