ČAKAJTE PROSÍM...

Premeňte si kúpeľňu na relaxačnú oázu. S vaňou a hlavovou sprchou

V dnešnej uponáhľanej dobe potrebuje človek občas jednoducho vypnúť viac ako kedykoľvek predtým. Možností je nespočetne veľa. Niekto miluje dlhé prechádzky, niekto rád číta knihy a niekto si jednoducho nevie predstaviť relax bez bublinkového upokojujúceho kúpeľa či uvoľňujúcej sprchy.
relaxačná oáza

Vaňa plná vône

Účinky teplých kúpeľov sú známe od nepamäti, telo ponorené do horúcej vody sa vie krásne zrelaxovať. Ak si do kúpeľa pridáte levanduľový éterický olej dosiahnete naozaj maximálne uvoľnenie.

Pocit ako v pravých kúpeľoch vizuálne dotiahnete do dokonalosti voľne stojacou vaňou, ktorá sa teší čoraz väčšej obľube. Samozrejme, na blahodarných účinkoch kúpeľa nič nemení ani rohová alebo moderná obdĺžniková vaňa.

Padajúce dažďové kvapky vedia byť zázračné

Postaviť sa pod sprchu, ktorá dokáže navodiť pocit teplých dažďových kvapiek stekajúcich po tele, vie z človeka zmyť všetok stres a nahromadené napätie. Ak chcete svoju sprchu prevoňať, stačí jednoducho na sprchovaciu hlavicu pripevniť zopár vetvičiek eukalyptu a pri každom sprchovaní sa nechať opantať jeho príjemnou a stimulujúcou vôňou, ktorá zároveň prečistí dýchacie cesty.

Poriadok je polovica úspechu

Človek obklopený chaosom, vždy nájde niečo, čo ho vyvedie z rovnováhy a odvedie jeho pozornosť, preto je dobré mať v kúpeľni všetko na vopred učenom mieste a udržiavať si v nej poriadok. K tomu môžu skvelo poslúžiť prútené košíky či sklenené organizéry a nádoby na drobnosti.

Prebuďte všetky zmysly

Ak len budujete kúpeľňu, určite myslite na osvetlenie, kde sa dá regulovať intenzita osvetlenia, pretože iné svetlo potrebujete, keď sa ráno pripravujete do práce, a iné, keď si chcete dopriať svojich pätnásť minút pohody. Ak však v kúpeľni túto možnosť nemáte, sviečky sú ideálnym riešením vždy. Mihotajúci sa plameň, intímne šero a k tomu príjemná hudba vás dostanú na tú správnu vlnu relaxu a oddychu.

Hebké ukončenie je viac ako žiadúce

Dobrý relax končí na mäkkej podložke pri vani či sprchovom kúte, v mäkkej osuške či hebkom župane, ktoré pohladia pokožku a vy sa budete cítiť ako v luxusných kúpeľoch, ktoré sa nachádzajú u vás doma.

Myslite na to, že oddychovať a relaxovať treba, pretože len oddýchnutý človek vie podávať tie správne výkony, či už v rodine, alebo v práci.

Zaujal vás tento článok? Prihláste sa na odber nášho newslettera a už vám nikdy neujde žiadna novinka


Spôsob spracovania osobných údajov