ČAKAJTE PROSÍM...

Potrebujete čerpať dažďovú a úžitkovú vodu? Skúste čerpadlo do suda

Sudy na vodu sú vynikajúcim spôsobom, ako šetriť vodou a používať ju v domácnosti. Bohužiaľ, sudy nemajú tlak vody – sú voľne stojace, a preto mnoho ľudí využíva krhly alebo vedierka na naberanie vody. Zbytočne. Efektívnym riešením je totiž čerpadlo do suda, ktoré vám ušetrí mnoho námahy. Viete, ako si ho vybrať správne?
sud
Sudové čerpadlá sú v podstate jednoduché čerpadlá so základnými parametrami. Nevyžaduje výnimočný výkon. Jediné, čo treba urobiť, je pripojiť dvadsať metrovú hadicu a polievať každý večer záhony aj záhradu.

Ako správne vybrať čerpadlo do suda?

Najprv musíte odhadnúť rozsah navrhovanej práce, teda plochu záhrady. Ak sa plánuje údržba veľkého priestoru, je lepšie vybrať zariadenie s dvojstupňovým strojom, určeným pre dlhodobú prevádzku, aby sa neprehrial. Ak máte malú kvetinovú záhradu, môžete si zaobstarať čerpadlo s malou kapacitou.

3 možnosti čerpania vody zo suda

Povrchové čerpadlo do suda netreba vkladať priamo do nádoby s vodou. Toto zariadenie je schopné čerpať vodu s rýchlosťou až 6 litrov za minútu. Ide o jednoduchý a ľahký spôsob, ako extrahovať dažďovú vodu zo suda. Môžete tak bezprostredne polievať rastliny na záhrade bez toho, aby ste platili za vodu z vodovodu. Hmotnosť takéhoto čerpadla je nízka, a preto sa dá využiť na viacerých miestach, kde je zhromažďovaná voda.

Ponorné čerpadlá do suda sú ďalšou alternatívou, ktorú môžete využiť na vašej záhrade. Nie sú síce také výkonné ako externé elektrické čerpadlá, ale sud s objemom 300 litrov zvládnete prečerpať zhruba za hodinu.

Nemáte čas alebo financie na používanie batériových alebo elektrických čerpadiel? Potom existuje posledná možnosť – čerpanie manuálne. Nenechajte sa zmiasť, tieto čerpadlá sú schopné prečerpať až 200 litrov za hodinu, no výkon záleží najmä na vašej sile. Pri manuálnom čerpaní vody šetríte za elektrickú energiu a nemusíte kupovať žiadne batérie. Pri zvážení týchto vecí je ručné čerpadlo do suda iste alternatíva, o ktorej by ste mohli taktiež uvažovať.

Ak si stále nie ste istí výberom toho správneho čerpadla pre vašu záhradu, kontaktujte nás. My vám hravo poradíme.

Zaujal vás tento článok? Prihláste sa na odber nášho newslettera a už vám nikdy neujde žiadna novinka


Spôsob spracovania osobných údajov