ČAKAJTE PROSÍM...

Potrebujem na vodu zo studne filter?

Rozmýšľate nad využívaním vody zo studne v domácnosti?? Z dlhodobého hľadiska je to dobrá voľba, avšak, ak máte možnosť pripojiť sa na centrálny verejný vodovod, možno by ste mali radšej uvažovať nad touto variantou. Hoci aj takúto vodu sa odporúča upravovať a čistiť.
filtre

Rozbor je potrebný

Ak sa na verejný vodovod pripojiť nemôžete, alebo z nejakého dôvodu nechcete, vašou jedinou možnosťou je voda zo studne alebo z vrtu. Nezabúdajte však, že takáto voda nie je nijakým spôsobom kontrolovaná, a preto by ste si mali v prvom rade dať urobiť jej rozbor. Až na základe rozboru si určíte, ako sa ďalej zariadite.

Studne môžu obsahovať množstvo škodlivých látok, napríklad z blízkych žúmp alebo hnojísk, ktoré môžu mať zásadný vplyv na kvalitu a čistotu vody. Okrem toho môže mať voda v studni zvýšené hodnoty niektorých látok, ako sú vápnik, železo, prípadne dusičnany. V neposlednom rade sa vo vode v studni môže nachádzať aj piesok alebo iné látky v pevnom skupenstve.

Na všetko existuje riešenie

Hoci rozbor ukázal, že sa vo vode nachádzajú spomenuté látky, nič nie je stratené. Môžete ich odstrániť filtráciou alebo úpravou vody.

Na odstránenie mechanických nečistôt (piesok, íĺ) je najlepšie použiť filtre na vodu. Ide o zariadenie, vo vnútri ktorého sa nachádza filtračná vložka s určitou priepustnosťou, ktorá sa po čase zanesie a je potrebná jej výmena. Odporúčame vám náš najpredávanejší filter Drops filter 1″ 10″ s vymeniteľnou vložkou Amethytst 10″ 50 mikr.

drops

Limit pre tvrdosť vody je stanovený na 6 až 28°dh. Jej ukazovateľmi sú hodnoty vápnika a horčíka. Avšak už pri 7 stupňoch sa začína vytvárať vodný kameň, ktorý časom spôsobí škody na spotrebičoch. Preto je veľmi dôležité vodu zmäkčovať, a tak trvalo odstrániť až 99 vodného kameňa. Veľmi dobré a účinné v boji proti vodnému kameňu je aj zariadenie Mineral water doctor 3/4″ S, ktoré vodu galvanicky upravuje.
mineral wter doctor

Na odstraňovanie dusičnanov sa používa filtračné zariadenie s anexovou náplňou.Ekologicky môžete vodu dezinfikovať ÚV lampou na vodu, ktorá je zdravotne bezpečnejšia ako chlórovanie vody.

Možnosti filtrovania vody sú rôzne. Na trhu sú rôzne úpravovne a aj náplne pre rôzne použitie do vyššie spomínaných filtrov. Ak potrebujete pomoc s výberom, neváhajte nás kontaktovať.
kontakt

Zaujal vás tento článok? Prihláste sa na odber nášho newslettera a už vám nikdy neujde žiadna novinka


Spôsob spracovania osobných údajov