ČAKAJTE PROSÍM...

Páková vs kohútiková batéria. Po ktorej siahnuť?

Kohútikové batérie zaznamenali v minulosti veľký boom. To sa však zmenilo. Dnes sa s nimi stretávame čoraz menej. Dôkazom sú návštevy kamenných obchodov alebo ponuky e-shopov. V oboch prípadoch totiž v ponuke prevláda sortiment pákových batérií. Prečo je to tak?
koutikova vs pakova

Páková batéria je univerzálna

Tento typ batérie možno použiť na umývadlá, vane, sprchové kúty aj drezy v kuchyni. Dostupná je v mnohých dizajnových prevedeniach, vďaka čomu ju môžete jednoducho zladiť do každého štýlu.

Šetrí vodu o 30 - 40 percent

V súboji o úsporu vody máme jasného víťaza. Moderné pákové batérie vám v porovnaní s klasickými kohútikmi ušetria nemalý objem vody. Zabúdať netreba ani na nastavenie správnej teploty vody, ktoré je omnoho jednoduchšie a rýchlejšie.

Na ovládanie postačí jedna ruka

Pri príprave teplej vody s pomocou kohútikovej batérie potrebujete obe ruky. Výhodou pákovej batérie je to, že správnu teplotu hravo nastavíte jednou rukou.

Pákovú batériu si môžete vybrať z troch prevedení:


  • nástenná: umiestňuje sa na omietku alebo obklad, najčastejšie sa používa na vane, sprchy a umývadlá v kúpeľni
  • stojanková: inštaluje sa priamo na umývadlo či bidet
  • podomietková: technika podomietkovej batérie sa skryje za obklad, čím šetrí miesto a je jednoduchšia na údržbu

Pozor dajte na kartušu

Aj pri pákových batériách platí: Za málo peňazí, veľa muziky nečakaj. Ak sa rozhodnete investovať do batérie, myslite na to, že renomovaný výrobcovia dávajú na kartušu (dva valčeky regulujúce prietok vody v batérii vyrobené z odolnej keramiky) až 5-ročnú záruku. Ak je kartuša z nekvalitného materiálu, rýchlejšie sa opotrebuje a vodovodná batéria začne kvapkať.

Kam zmizli kohútikové batérie?

V súčasnosti po kohútikových batériách siahajú najmä ľudia, ktorí obľubujú dizajnové kúsky. A zasadzujú ich do rustikálneho, retro a glamour štýlu vo svojej kúpeľni.

Ak ešte stále zvažujete, aké je pre vás najvhodnejšie riešenie, neváhajte sa na nás obrátiť. Radi vám s výberom poradíme.

Zaujal vás tento článok? Prihláste sa na odber nášho newslettera a už vám nikdy neujde žiadna novinka


Spôsob spracovania osobných údajov