ČAKAJTE PROSÍM...

Otočné umývadlo na vaňu. Prežitok z dávnej minulosti?

Aby ste sa aj v menšej kúpeľni cítili pri osobnej hygiene a relaxácii komfortne, mali by ste si dôkladne premyslieť jej zariadenie a rovnako starostlivo vybrať aj vybavenie. Keď sa to podarí, kúpeľňa môže byť plne funkčná a tiež veľmi pekná. Je dôležité venovať pozornosť podstatným prvkom a zdanlivým detailom.
Umývadlo
Hoci sa otočné umývadlo na vaňu môže zdať ako retro, zdanie môže klamať. Je totiž ideálnym spôsobom, ako sa vysporiadať s malým priestorom v kúpeľni.

Umývadlo a jeho základné pravidlá

Kým na toalete stačí malé umývadlo na rýchlu očistu rúk, umývadlo v kúpeľni musí mať väčšie rozmery. Okrem základnej hygieny, čistenia tváre či zubov musí slúžiť aj na namáčanie bielizne či umývanie vlasov. Myslite na to, že pred umývadlom treba zachovať voľný priestor aspoň 80 centimetrov a okolo neho potom najmenej desať centimetrov. Keď však budú na stene visieť uteráky, rátajte s dvojnásobkom.

Vane sa nemusíte vzdať

Keď máte radi kúpanie a nechcete sa na úkor priestoru vane vzdať, ideálnym riešením je umiestniť umývadlo nad vaňu. Kedysi bolo toto riešenie v malých panelákových kúpeľniach štandardom. Takéto umývadlo sa dá otáčať podľa potreby a uľahčí vám , napríklad, prístup k práčke alebo dverám.

Ucelený koncept

Aby v kúpeľni ladilo všetko ako má, spolu s otočným umývadlom si vyberte aj vaňu. Siahnite po riešeniach, ktoré ponúkajú vaňu a k nej otočné umývadlo. Vtedy budete mať istotu, že ste v kúpeľni využili každý centimeter a vznikne požadovaná synergia medzi týmito dvoma kusmi sanitárnej keramiky.

Nevýhodou otočných umývadiel môže byť to, že vaňu v kúpeľni dávno máte. Takto môže vzniknúť problém, že k nej nedokážete nájsť vhodný typ umývadla.

Inteligentné riešenia

V súčasnosti môžete na trhu objaviť aj zaujímavé inteligentné riešenia, ktoré kopírujú myšlienku otočného umývadla, no podriadili sa trendu a aktuálnemu dizajnu. Jedným z nich je napríklad rohové umývadlo, ktoré môžete jednoducho nainštalovať nielen do rohu kúpeľne, ako aj nad vaňu do oblasti nôh.

Zaujal vás tento článok? Prihláste sa na odber nášho newslettera a už vám nikdy neujde žiadna novinka


Spôsob spracovania osobných údajov