ČAKAJTE PROSÍM...

Naučte sa vybrať sprchovú hadicu a doprajte jej pravidelnú údržbu

Vymenili ste doma už niekoľko sprchových hadíc, avšak ani s jednou z nich ste neboli spokojní? Nevyhovovala vám dĺžka alebo materiál? Alebo sa hadica zle čistila? V tomto článku nájdete niekoľko tipov, ako sprchové hadice vyberať a ako na ich údržbu.
sprchové hadice

Sprchová hadica k vani

Vane sa vyrábajú z rôznych materiálov, z ktorých každý z nich má inú odolnosť proti povrchovému poškodeniu. Vo všeobecnosti sa dá povedať, že k vani je vhodnejšia hadica plastová – s pogumovaným povrchom, ktorý zabráni prípadnému poškrabaniu vane. Čo sa týka dĺžky, záleží na umiestnení vaňovej batérie alebo stenového vývodu na hadicu v prípade podomietkovej batérie. Štandardná dĺžka je 150 cm, ale v prípade potreby sú k dispozícii hadice aj dlhšie, aj kratšie.

Sprchová hadica do sprchového kúta

Do sprchového kúta je možné pokojne zvoliť aj kovovú hadicu. U kovových hadíc je ale potrebné dávať si pozor na kvalitu hadice a nekupovať lacné modely, ktoré sa vedia časom „rozplietať“. Ideálne je vyberať hadicu s aspoň dvojitým zámkom. Pokojne však môžeme zvoliť aj plastovú hadicu.

Kompatibilita

Všetky sprchové hadice majú rovnaké pripojenie – vnútorný závit G ½” na oboch koncoch. Aspoň na jednom z nich je kónické osadenie, ktoré sa dá zastrčiť do akéhokoľvek držiaku sprchy. Nie je teda reálne možné kúpiť hadicu, ktorá by nesedela k batérii alebo držiaku na sprchu.

Čistenie a údržba

Na čistenie sprchových hadíc a ostatného príslušenstva je vhodné používať bežné čistiace prostriedky určené do kúpeľne, napríklad Ravak Cleaner alebo Ravak Cleaner chrome. Na údržbu sú jednoduchšie hadice s hladkým povrchom. V prípade veľkého znečistenia vodným kameňom, či už hadice alebo aj ručnej spršky, ich odporúčame odmontovať a ponoriť na niekoľko hodín do octovej vody.

Náš tip

Z našej ponuky odporúčame sprchovú hadicu Sagittarius 02608-150 Deluxe. Je to pogumovaná plastová hadica s hladkým povrchom. Navyše je vybavená otočným kĺbom, ktorý zabezpečuje voľné pretáčanie ručnej spršky. Nestane sa vám s ňou teda to, že by ste hadicu nejakým spôsobom prekrútili.

Cena hadice – 12,76 € s DPH.
sagittarius 02608-150 deluxe

Celú ponuku sprchových hadíc nájdete v našom e-shope.
sprchové hadice

Zaujal vás tento článok? Prihláste sa na odber nášho newslettera a už vám nikdy neujde žiadna novinka


Spôsob spracovania osobných údajov