ČAKAJTE PROSÍM...

Nástenná alebo stojanková drezová batéria? Vyberte si správne

Trendy v oblasti kuchynských batérií sa neustále vyvíjajú. Zatiaľ čo v minulosti ľudia preferovali nástenné batérie, v súčasnosti radšej siahnu po batériách stojacich na kuchynskom dreze. Oba typy plnia dokonale svoju funkciu, no rozhodnutie po ktorej siahnuť, je výhradne na vás. Ako si vybrať tú správnu?
kuchynska bateria

Záleží na rozvodoch

To, či je pre vás vhodná nástenná alebo stojanková batéria dokážu vo veľkej miere ovplyvniť vodovodné rozvody. Ak budujete novú kuchyňu, máte voľnú ruku. Môžete si vybrať podľa svojich preferencií. Vodovodné rozvody si na zvolený typ batérie môžete jednoducho predpripraviť. V moderných kuchyniach sa však vo veľkej miere preferujú stojankové batérie.


Kráľovná kuchyne – stojanková batéria

Voľne stojaca batéria s vysokým ramenom je praktická, keďže pod ňou viete opláchnuť aj objemnejšie kusy riadu. Hodí sa nielen priamo na linku, ale aj ako dominantný prvok kuchynského ostrova.

Páková hrá prím

Či už zvolíte nástennú alebo stojankovú batériu, určite si vyberte pákové prevedenie, ktoré sa v porovnaní s kohútikovou batériou nielen jednoduchšie ovláda, ale najmä šetrí vašu peňaženku. Vďaka nej totiž miniete oveľa menej vody.
kuchynska bateria

Vyťahovacia sprška – praktický pomocník

Ak raz skúsite stojankovú batériu s vyťahovacou sprškou, nebudete chcieť inú. Využijete ju najmä pri oplachovaní ťažko prístupných miest vašich kuchynských pomocníkov. S pomocou nej tiež bez problémov vyčistíte drez od peny. Spravíte to jednoducho a efektívne.

Rôzne dizajny a štýly – jedna batéria

Stojanková batéria s vysokým ramenom zapadne do každého štýlu. Hodí sa naozaj všade. Do rustikálnej, industriálnej aj modernej kuchyne. Otázkou je, aký dizajn preferujete. Máte radšej guľatý, hranatý alebo retro? Výber je na vás. Záleží tiež na tom, aké farebné prevedenie vás osloví. Ponuka je naozaj bohatá a na výber máte chróm, mosadz, zlato, ružové zlato a mnohé ďalšie.

Nechajte sa zlákať. Doprajte svojej kuchyni to najlepšie. Vytvorte si kráľovstvo presne podľa vašich predstáv. Radi vám poradíme to najoptimálnejšie a dizajnovo najprijateľnejšie riešenie pre vašu kuchyňu.

Zaujal vás tento článok? Prihláste sa na odber nášho newslettera a už vám nikdy neujde žiadna novinka


Spôsob spracovania osobných údajov