ČAKAJTE PROSÍM...

Nákup kuchynskej batérie: Stavte na harmóniu s drezom

Kuchyňa je srdcom každej domácnosti. Jej stredobodom je drez a v ňom kuchynská batéria. Mnohí však zabúdajú na jej dôležitosť, a tak svoju pozornosť venujú najmä umývačke riadu. Viete, prečo robia chybu?
drezova bateria
Či chceme, či nie, naša činnosť v kuchyni sa celé dni točí okolo drezu a drezovej batérie. Patrí totiž medzi najpoužívanejšie zariadenia v domácnosti. Mali by sme teda hľadieť nielen na jej vzhľad, ale aj na praktickú a funkčnú stránku.

Výber kuchynskej batérie

Drezová batéria nemusí plniť len praktickú funkciu, svojím vzhľadom môže podčiarknuť ráz celej miestnosti. Vďaka širokej ponuke drezových batérií na trhu ju môžete zladiť s celkovým vzhľadom kuchyne. Na výber máte klasické zaguľatené batérie, batérie v retro štýle z bronzu alebo mosadze či hranaté dizajnové kuchynské batérie v minimalistickom štýle.
drezová batéria
Dôležitým parametrom pri výbere je najmä úspora vody, jednoduchosť ovládania a dostatočný priestor okolo batérie. Dôležitá je aj výška drezovej batérie. Ďalšou požiadavkou môže byť možnosť pripojenia sprchy.

Umiestnenie batérie

Podľa umiestnenia vodovodnej batérie je možné vyberať batérie nástenné, stojankové alebo podomietkové. Najčastejšie sa používa nástenná drezová batéria, ktorá sa upevňuje na stenu do omietky. Značne obľúbená a moderná je však aj stojanková drezová batéria inštalovaná priamo na drez, prípadne na kuchynskú linku.

Materiál kuchynskej batérie

Telo vodovodnej batérie je vyrobené z mosadze s povrchovou úpravou. Ponúk istotu ľahkej údržby a dlhej životnosti. Pri výbere materiálu zohráva dôležitú úlohu aj to, aká je používaná kartuša. Ide o materiál, ktorý sa využíva vo vnútri batérie. Ak chcete staviť na skutočnú kvalitu, hľadajte keramické riešenie, s ktorým nešliapnete vedľa. Rôzne lacnejšie materiály, ako napríklad plast, sa síce pozitívne podpíšu na cene batérie, ale môžu sa spájať s oveľa kratšou životnosťou, najmä s ohľadom na vyvinutý tlak vody.

Drezová batéria so sprchou – batéria so širokým využitím

Kvalita a jednoduchá manipulácia sú pri kuchynskej batérii zásadné. Niektoré však dokážu poskytnúť viac komfortu pri práci a širšie možnosti využitia. Preto sa čoraz väčšej obľube tešia drezové batérie so sprchou, ktoré spájajú praktickosť s eleganciou.

Batérie so sprchou umožňujú zmeniť klasický prúd vody na sprchu, čo sa skvele hodí napríklad pri umývaní šalátu. Batéria s vyťahovacou hadicou vám tiež zaistí neoceniteľnú voľnosť pohybu. Využijete ju nielen pri oplachovaní surovín či riadu, ale aj čistení drezu v rohoch, ako aj napúšťaní veľkých hrncov mimo drezu.

Myslite na celkový štýl

So štýlom kuchynského drezu by mala ladiť aj drezová batéria. K modernej hranatej drezovej batérii by ste mali zvoliť rovnaký hranatý drez. Naopak batériu zaoblených tvarov skvele doplní okrúhly drez bez ostrých hrán. Do popredia sa opäť dostáva retro a rustikálny štýl. K nemu patria štýlové medené armatúry a klasická kohútiková batéria.

Zaujal vás tento článok? Prihláste sa na odber nášho newslettera a už vám nikdy neujde žiadna novinka


Spôsob spracovania osobných údajov