ČAKAJTE PROSÍM...

Na výbere masážnej hlavice záleží: Doprajte si dokonalý relax

Každý si po náročnom dni rád dopraje relaxačnú sprchu. Sprchovací kút sa tak na malý okamih stane rajom na zemi. Masážna hlavica je jednou z najdôležitejších súčastí každého kútu. Jej výber preto netreba podceniť. Aké sú aktuálne trendy a čo ponúka trh?
sprchova hlavica

Na výber je množstvo sprchových hlavíc. Existuje veľa tvarov, veľkostí a typov. Hlavica určuje nielen prietok a teda aj spotrebu vody, ale riadi aj jej množstvo a smer, čím zásadne ovplyvňuje zážitok zo sprchovania.

Praktické a obľúbené

Medzi najpoužívanejšie patria ručné sprchové hlavice. Sú praktické, cenovo dostupné a ľahko sa s nimi manipuluje. Vyberať si môžete z veľkého množstva hlavíc s rôznymi vlastnosťami. Pri ručných hlaviciach je možná zmena prúdu a voľba rôznych programov, ako napríklad masáž, hmla alebo program úspory vody. Obozretní však buďte pri hmotnosti. Hlavica by nemala byť príliš ťažká, aby vám nehrozilo nebezpečné vyšmyknutie z ruky.

Padajúci dážď a iné vychytávky

Hlavovú sprchu stretnete v kúpeľniach menej často, napriek tomu sa v posledných rokoch stáva tento systém veľmi žiadaným. Obstarávacie náklady sú však v porovnaní s ručnými sprchami vyššie.
hlavová sprcha

Sprcha je pevne namontovaná do steny alebo stropu a v rukách tak nemusíte držať vôbec nič. Populárne sú typy, ktoré ponúkajú program dažďa. Do hlavice sa primiešava vzduch, takže na vás nedopadá súvislý prúd vody, ale jemne osviežujúce kvapky. Tento typ hlavice vám dopraje dokonalú relaxačnú a masážnu sprchu, ktorú oceníte najmä po náročnom dni.

Nižší prietok nezaručí šetrenie

Pri výbere sprchovej hlavice kúpeľne sa zaujímajte aj o to, koľko vody ňou za istý čas pretečie. Napríklad, ak zvolíte menšiu hlavicu, ktorou pretečie menej litrov za minútu, budete sa zrejme musieť sprchovať dlhšie.

Preto sa poobzerajte po úspornej sprchovej hlavici, ktorá šetrí vaše financie a zníži spotrebu vody. Zároveň neovplyvní váš zážitok pri sprchovaní. Nemusíte sa preto báť, že na vás bude tiecť slabý prúd vody.

Ak ešte stále neviete, aké je pre vás najlepšie riešenie, neváhajte sa na nás obrátiť. Radi vám s výberom poradíme.

Zaujal vás tento článok? Prihláste sa na odber nášho newslettera a už vám nikdy neujde žiadna novinka


Spôsob spracovania osobných údajov