ČAKAJTE PROSÍM...

Na veľkosti nezáleží. Ako moderne zariadiť malú kúpeľňu?

Aj malá kúpeľňa v byte či rodinnom dome môže byť trendy a elegantná. Vedeli ste, že neveľké rozmery nie sú v kreativite prekážkou? Prinášame vám niekoľko tipov, ako si opticky zväčšiť kúpeľňu a ušetriť priestor. Čo by v nej nemalo chýbať?

zariadenie malej kúpelne

Metre štvorcové dokážu byť neúprosné, ak sa snažíte zariadiť si svoje vysnívané bývanie. Aj malá kúpeľňa však má svoje čaro a s rozumným výberom sanity, nábytku a doplnkov z nej hravo vytvoríte modernú a elegantnú miestnosť.


Malá kúpeľňa, veľký potenciál

Malá kúpeľňa môže pôsobiť stiesneným dojmom, a to najmä vtedy, ak nemáte dostatočný priestor na pohyb, komfortné vykonávanie hygieny, chýbajú vám úložné priestory alebo je ich, naopak, príliš veľa.

Pri jej zariaďovaní by ste preto mali myslieť na jej účel, funkčnosť a minimalizmus. Aj neveľká kúpeľňa s WC, umývadlom, sprchovým kútom a úzkymi skrinkami vie byť vzdušná a útulná.

Tajomstvom je správne zariadenie. 

Dbajte tiež na celkový dizajn a výber doplnkov. Do stiesnených priestorov sa hodia veľké svetlé obklady bez vzoru a v studených tónoch citlivo doplnené ojedinelým farebným dekorom v dokonalej harmónii. 

Obľube sa teší kombinácia čiernej a bielej či použitie prírodných materiálov, masívneho dreva, boho prvkov, a, samozrejme, živých zelených kvetov.


Je vaňa v malej kúpeľni praktická?

Mnohí si život bez vane nedokážu predstaviť. Je to ideálne miesto pre relax, zaslúžený oddych a malý domáci wellness. V malej kúpeľni však môže zaberať veľa priestoru, a preto je vhodnejšie zvoliť stojaci sprchový kút v rohu

Otvorenejším a priestrannejším dojmom bude pôsobiť napríklad sprchový kút s vyspádovanou podlahou a posuvnými dverami a stenami z transparentného skla (napr. dvere Roltechnik ECS2L s lesklým chrómovým rámom a sklom transparent).

Ak sa predsa len nedokážete vzdať vane, uprednostnite užšiu alebo menšiu vaňu.

Riešením je aj vaňa na nožičkách, ktorá svojím unikátnym vzhľadom oživí celý priestor. Na druhej strane, tento rustikálny štýl pristane väčšej kúpeľni, kde ešte viac vynikne jej jedinečnosť. Priestor môžete ušetriť aj rohovou či asymetrickou vaňou alebo takou, ktorá zasahuje pod umývadlo. 

Môžete tiež na ňu nainštalovať zástenu a sprchovú batériu, vďaka čomu získate vaňu a sprchový kút v jednom. Vaňová zástena tiež zabezpečí, že nebudete mať pri sprchovaní vodu po celej kúpeľni.

Vyberte si vaňu za najlepšiu cenu v e-shope PVM Systém.


Ako šetriť priestor v malej kúpeľni?

Prinášame vám v skratke tipy na zariadenie malej kúpeľne:

  • Najlepšie sa hodí vysoký a úzky nábytok - Závesné skrinky s dostatočným úložným priestorom, skrinka pod umývadlo alebo kúpeľňová skrinka so zrkadlom
  • Skrinky umiestnite do rohov a do výšky - Šikovným riešením je aj funkčná stena – skrinky, ktoré sa otvárajú pomocou jemného tlaku s funkciou softclose. 
  • Uprednostnite závesné WC, závesné umývadlo alebo umývadlo na skrinku - Náš tip: Vyberte si závesné WC Brilla 100612 s integrovanou bidetovou sprškou.
  • Priestor ušetríte aj posuvnými alebo zásuvnými sprchovými dverami.
  • Kúpeľňu opticky zväčšíte aj pomocou veľkého zrkadla.

Inšpirujte sa našimi tipmi, ako zariadiť malú kúpeľňu a vyberte si vhodnú sanitu aj nábytok. Výstavba či rekonštrukcia kúpeľne bude vďaka produktom z e-shopu PVM Systém jednoduchšia a efektívnejšia. Výsledkom bude moderný a elegantný priestor, v ktorom sa budete cítiť úžasne. 


Zaujal vás tento článok? Prihláste sa na odber nášho newslettera a už vám nikdy neujde žiadna novinka


Spôsob spracovania osobných údajov