ČAKAJTE PROSÍM...

Moderná kúpeľňa? Len so závesným WC

Máte doma klasickú starú toaletu? Chystáte sa prerábať kúpeľňu alebo WC a neviete, aké sú možnosti a čo všetko treba pripraviť pre závesné WC? V tomto článku sa dozviete niečo o jeho výhodách oproti klasickým WC a tiež o jeho inštalačnej príprave.

kúpeľňa so závesným wc

Výhody

Hlavnou výhodou závesného WC je jednoznačne jeho dizajn. Aj keď sa klasické WC kombi vyrábajú v rôznych dizajnových sériách, závesné pôsobí jednoducho modernejšie a krajšie. Ďalšia dôležitá vec je upratovanie. Pod závesné WC sa ľahko dostanete aj so zmetákom alebo mopom, čo býva u klasických toaliet problém.

Princíp fungovania a inštalácia

Závesné WC funguje v zásade rovnako ako klasické WC kombi. Rozdiel je len v tom, že splachovacia nádržka je schovaná v stene. Existujú v podstate tri základné druhy inštalačných systémov pre závesné WC misy.


Inštalačný systém na obmurovanie

Inštaluje sa na stenu pomocou skrutiek. Voda sa pripája zo zadnej strany zhora, odpad je variabilný. Takýto modul je nutné obmurovať.
inštalačný systém na obmurovanie
Inštalačný systém s nožičkami

Takisto sa inštaluje na stenu pomocou inštalačnej sady, len sa navyše prichytáva aj k podlahe. Pre vodu aj odpad platí to isté. Tento modul stačí obložiť napríklad sadrokartónom.
inštalačný systém s nožičkami
Inštalačný systém pre bytové jadrá

Ide tiež o modul s nožičkami. Rozdiel je v tom, že má navyše aj bočné vzpery, pomocou ktorých sa prichytáva do steny. Pripojenie vody aj odpadu je zase rovnaké a takisto ho stačí obložiť sadrokartónom.
inštalačný systém pre bytové jadrá
Všetky typy inštalačných systémov majú pri správnej inštalácii nosnosť cca 400 kg na hrane závesnej WC misy. Skrutky na zavesenie WC sa dajú šikovne nastaviť podľa typu misy do pripravených otvorov.

Závesné WC

Výber konkrétnej misy je už dizajnová záležitosť. Či už sa vám viac páčia oblé, alebo hranaté tvary, na výber je veľa modelov od viacerých výrobcov. Takisto aj v našom e-shope nájdete rôzne závesné WC misy.
Odporúčame si dávať pozor na príliš lacné (30 – 40 €) modely, u ktorých ich cena býva výrazne premietnutá do kvality. Bežné závesné WC, o ktorom sa dá povedať, že je kvalitné, sa dá kúpiť už od 50 € aj s DPH.

Príslušenstvo

K výberu závesného WC patrí ešte výber sedátka a splachovacieho tlačidla. My odporúčame sedátka so spomaľovačom, ktoré sa po pustení samé pomaly zatvárajú. Najmä pri malých deťoch v domácnosti je to veľmi užitočná výbava. Nie všetky sedátka ale sedia na všetky WC misy. Ideálne je kupovať originálne sedátka rovno k misám. Pri splachovacích tlačidlách si zase treba dávať pozor, aby ste mali tlačidlo od rovnakého výrobcu, ako je inštalačný systém.

Tip na záver

Z našej ponuky odporúčam podľa môjho subejktívneho názoru dizajnovo vydarené WC Kolo Nova Pro, ktoré je aj cenovo celkom priaznivé.

hranatáoblá

Potrebujete pomôcť s výberom? Nenašli ste u nás v e-shope to, čo ste hľadali? Neviete, či vám niektoré zo sedátiek bude sedieť na vašu WC misu alebo tlačidlo na inštalačný systém? Radi vám poradíme.

kontakt


Zaujal vás tento článok? Prihláste sa na odber nášho newslettera a už vám nikdy neujde žiadna novinka


Spôsob spracovania osobných údajov