ČAKAJTE PROSÍM...

Miestnosti bez okien? Skúste bytový ventilátor

Miestnosti bez okien v domácnostiach, ako napríklad špajze, komory, šatníky, WC a kúpeľne, bývajú často útočiskom vlhkosti, pachov a plesní. Takýto problém dokáže veľmi jednoducho vyriešiť odvetranie danej miestnosti, ideálne bytovým ventilátorom.

Bytové ventilátory bývajú spravidla axiálne – vzduch prúdi v smere osi otáčania obežného kola.

ventilátory

Druhy a funkcie ventilátorov

Existuje veľa modelov bytových ventilátorov s rôznymi stupňami výbavy. Základné modely sa väčšinou zapájajú z vypínaču tak, aby začali vetrať so zažnutím. Po zhasnutí sa potom ventilátor vypne.


Časovač (timer, dobeh)

Jednou z najbežnejších a najžiadanejších funkcií ventilátorov je časovač. Ten funguje tak, že po zhasnutí vypínača ventilátor ešte „dobieha”. Čas dobehu sa dá na ventilátoroch nastaviť. Táto funkcia je vhodná napríklad na toalety.


Automatické zatváranie (klapka)

Niektoré modely ventilátorov bývajú vybavené automatickým zatváraním. Buď ide o štandardnú žalúziu, alebo mechanické zatvorenie krytu ventilátora. V oboch prípadoch sa zabráni spätnému chodu vzduchu.Vlhkostné čidlo

Ventilátory s vlhkostným čidlom neustále merajú vlhkosť vzduchu miestnosti a v prípade nárastu nad nastavenú hodnotu automaticky zapnú prevádzku. Táto funkcia je mimoriadne vhodná do kúpeľní.


Cata E-100GTH

Cata E-100 GTH je ventilátor, ktorý je vybavený časovačom aj vlhkostným čidlom. Navyše má atraktívny dizajn – sklenený čelný kryt a podsvietený LED displej, ktorý ukazuje teplotu miestnosti a vlhkosť vzduchu. Je veľmi tichý (hlučnosť od 17dB) a úsporný (príkon len 4W).
cata e-100 gth

Môžete si u nás prezrieť ďalšie modely bytových ventilátorov.

Potrebujete pomôcť s výberom alebo odporučiť model pre vašu potrebu?


kontakt

Zaujal vás tento článok? Prihláste sa na odber nášho newslettera a už vám nikdy neujde žiadna novinka


Spôsob spracovania osobných údajov