ČAKAJTE PROSÍM...

Je vám zima? Majte vždy po ruke elektrický ohrievač vzduchu

V zime sa každý snaží vykúriť svoj príbytok tak, aby mu bolo príjemne teplo. Vo veľkých mrazoch to zvykne byť problém.Človek si preto chce dopriať komfort tepla iba na určitom mieste. V tomto prípade prídu vhod menšie ohrievače vzduchu. Vyznať sa v tom, ktorý z nich je najvhodnejší je náročné.Preto vám prinášame prehľad, ako na to.
ohrievač

Chcete ohrievač prenášať?

Toto je prvá otázka, ktorú si musíte pri kúpe položiť. Ak vás trápi v domácnosti konkrétne miesto, kde nie je dostatok tepla, určite sa zamerajte na nástenný ohrievač. Jeho výhodou je, že ho zavesíte na stenu a nezaberá zbytočne miesto na zemi. Ideálna poloha na zavesenie je pod oknom, kde je dostatočná cirkulácia vzduchu. Najžiadanejšie sú typy s termostatom a výkonom 2 kW.

Nástenné elektrické ohrievače sú regulovateľné termostatom. Vychytávkou je aj možné ovládanie cez internet. Ak nie ste doma a prajete si pri príchode vyhriatu obývačku, môžete ohrievač zapnúť cez aplikáciu na vašom smartfóne.

Naopak, prenosný ohrievač s vami môže cestovať po dome a vyhreje vám priestor, kde chcete mať teplo. Ohrievače sú dodávané s nožičkami, aby boli vyššie nad podlahou a mali stabilitu. Môžete si vybrať ohrievač s manuálnym prepínaním alebo termostatom.

Pri oboch typoch ohrievačov máte na výber zo 4 možnosti vyhrievania – priamovýhrevný, sálavý, ventilátorový a žiarič.

Pri výbere hrá rolu výkon aj dizajn

Elektrické ohrievače vyberajte najmä podľa výkonu – takým spôsobom, aby boli schopné dostatočne vykúriť daný priestor. Ďalším aspektom pri výbere je aj vzhľad. Nepokazte svoj dizajnový interiér nevzhľadným ohrievačom. Inšpirovať sa môžete, napríklad značkami ako Rott alebo Elíz, ktorých produkty budú ozdobou vášho interiéru.
ohrievač

Ohrievače prospievajú zdraviu

Ak ste alergický na prach alebo plesne, ideálnou voľbou do vášho interiéru budú ohrievače so sálavým princípom, ktoré nevíria prach a udržujú suchší vzduch v miestnosti, takže nevzniká riziko plesní.

Zaujal vás tento článok? Prihláste sa na odber nášho newslettera a už vám nikdy neujde žiadna novinka


Spôsob spracovania osobných údajov