ČAKAJTE PROSÍM...

Hľadáte ventilátor do kúpeľne? Myslite na komfort

Existuje veľa druhov ventilátorov do kúpeľní a WC, ktoré sa navzájom líšia funkciami a dizajnom. Ako ale vybrať ten správny? V dnešnom článku sa dozviete, ako je potrebné pri výbere postupovať a na čo treba myslieť.
ventilátory

Funkcie

Základnou funkciou ventilátora je odsávanie vzduchu z miestnosti. Niektoré modely sú však vybavené funkciami navyše, ako napríklad:

  • Timer – dobeh prevádzky ventilátora po vypnutí, ktorý je u niektorých modelov pevne daný, u iných sa dá tento čas nastaviť podľa potreby,
  • pohybový senzor – zapína prevádzku ventilátora na základe pohybu v miestnosti,
  • vlhkostný snímač – venilátor sa automaticky spúšťa po dosiahnutí určitej vlhkosti v miestnosti. Táto hodnota sa dá väčšinou nastaviť. Ventilátory s touto funkciou sú obzvlášť vhodné do miestností s vysokou vlhkosťou, ako kúpeľne,
  • inteligentné ventilátory – niektoré ventilátory sú schopné upravovať si otáčky motora podľa aktuálnej potreby odsávania vzduchu a sú vybavené množstvom ďalších nastavení pre čo najefektívnejšiu prevádzku.

Technická pripravenosť

Pri výbere ventilátora je potrebné dbať na jeho umiestnenie. Niektoré sú vhodné len na umiestnenie do steny, iné sú vybavené takými ložiskami, aby sa mohli inštalovať aj do stropu.

Podľa veľkosti miestnosti je potrebné pozerať na výkon ventilátora a to, koľko vzduchu je schopný odsať za určitý čas. Vo všeobecnosti sa dá povedať, že ventilátor by mal byť schopný odsať objem miestnosti cca 5-krát za hodinu.

Väčšina modelov sa vyrába pre odsávacie potrubie s priemerom 100 mm, ale pre väčšie miestnosti sú potom dostupné priemery 120 mm a 150 mm.

Zapojenie ventilátora vždy nechajte na kvalifikovaného elektrikára.

Typy ventilátorov

Z našej ponuky vyberáme nasledujúce tri modely:

Cata E 100 GTH

Je to dizajnový ventilátor so skleneným čelným krytom, nastaviteľným časovým dobehom a vlhkostným snímačom. Modrou farbou podsvietený LED displej na čele ventilátora zobrazuje nameranú vlhkosť a teplotu. Viac informácií o ventilátore nájdete už priamo v e-shope.
Jeho cena je 85,50 € s DPH.
cata e 100 gth

Cata X-MART Matic

Dizajnový ventilátor s nastaviteľným časovým dobehom a s automatickou žalúziou. Pri zapnutí odsávania sa vysunie čelný kryt – odsávaný vzduch prúdi jeho stredom. Po vypnutí ventilátora sa čelný kryt zase automaticky uzatvorí.

Video prevádzky ventilátora - https://www.youtube.com/watch?v=HimOCPkqyQg
Cena – 75,26 € s DPH.

cata x mart matic inox

Zehnder ZCV2 Smart

Inteligentný ventilátor s vlhkostným snímačom, ktorý je schopný upravovať si sám otáčky motora podľa potreby odsávania vzduchu z miestnosti.
Cena – 189,90 € s DPH

zehnder unity zcv2 smart

Pre viac informácií nielen o ventilátoroch, ale o všetkom, čo vás z nášho sortimentu zaujalo, nás neváhajte kedykoľvek kontaktovať. Radi vám poradíme s výberom aj s prípadnými otázkami.
kontakt

Zaujal vás tento článok? Prihláste sa na odber nášho newslettera a už vám nikdy neujde žiadna novinka


Spôsob spracovania osobných údajov