ČAKAJTE PROSÍM...

Funkčná a dizajnová. Spoznajte výhody asymetrickej vane

Pre mnoho ľudí je vaňa miestom odpočinku, relaxácie a regenerácie po náročnom dni, pre iných je miestom každodennej hygieny. Najdôležitejším faktorom pri výbere vhodnej vane je dispozičné riešenie vašej kúpeľne. Viete, kedy by ste mali dať šancu asymetrickej vani?
vana
Každá kúpeľňa sa od seba líši nielen veľkosťou, ale aj dĺžkou a výškou jednotlivých stien. Často sa stretneme s atypickými kúpeľňami s ostrými alebo tupými rohmi, ktoré konečný výber kúpeľňového vybavenia, vrátane vane, sťažujú. Preto sú ideálnym riešením práve funkčné a dizajnové asymetrické vane.

Dispozícia kúpeľne

Pred samotným výberom vane sa uistite, či vám po jej umiestnení zostane dostatok miesta v kúpeľni. Do ohľadu berte aj priestor pre umývadlo, kúpeľňový nábytok resp. wc misu. Možno vás logicky napadne, že vaňa nie je vhodná do malých kúpeľní. Nie je to však pravda – vďaka širokému výberu najrôznejších tvarov a veľkostí hravo nájdete presne taký kúsok, ktorý perfektne zapadne do každého priestoru.

Symetriu v tom nehľadajte

Už názov „asymetrická" naznačuje, že takáto vaňa nedodržiava symetriu dĺžky a šírky. Rozmery asymetrických vaní sa pohybujú už od 75 cm na šírku a 140 cm na dĺžku. Toto riešenie je preto ideálne do malej kúpeľne. K asymetrickej vani odporúčame vybrať umývadlo z rovnakého konceptu, vďaka čomu môžete aj na minimálnu plochu umiestniť všetko, čo pre dennú očistu potrebujete.

Najväčšou výhodou asymetrických vaní je prekvapivo veľký vnútorný priestor. Človek leží na celkovej ploche vane v šikmej polohe , takže môže využiť väčšiu dĺžku než je tá, ktorú vaňa zaberá pri stene. Asymetrické vane ponúkajú rôzne dizajnové riešenia. Vybrať si môžete z guľatých alebo hranatých tvarov.

Zaručené pohodlie

Pre asymetrické vane používajú výrobcovia aj integrované sedadlá. Podľa ich umiestnenia rozlišujeme ľavý a pravý variant vane. Ak chcete sedadlo do pravého rohu kúpeľne, kúpte vaňu s označením P (pravá).

Pri výbere konkrétneho modelu so sedadlom pamätajte na drobný detail. V minulosti sa sedadlá aj zásteny umiestňovali do kúpacej časti vane, ktorá by mala byť čo najširšia a najpohodlnejšia. Zákazníci sa sťažovali, že sa pri kúpaní ramenom nepríjemne dotýkali studenej zásteny a z druhej strany im miesto uberalo zapustené sedenie.

2v1

Niektoré asymetrické vane ponúkajú nielen pohodlné kúpanie, ale aj sprchovanie. Zatiaľ čo sa v klasickej vani sa osprchujete len pri určitom obmedzení komfortu, asymetrická vaňa môže plnohodnotne nahradiť sprchovací kút.

Ak sa chcete vo vani pravidelne sprchovať, vyberajte takú, ktorá nemá odtok uprostred, ale na strane. Vaňa je tak pomyselne rozdelená na kúpaciu a sprchovaciu časť.

Treba tiež dbať o to, aby sa dala k vani zaobstarať aj vhodná vaňová zástena. Takáto asymetrická vaňa potom môže užívateľovi zabezpečiť rovnaké pohodlie ako sprchovací kút.

Zaujal vás tento článok? Prihláste sa na odber nášho newslettera a už vám nikdy neujde žiadna novinka


Spôsob spracovania osobných údajov