ČAKAJTE PROSÍM...

Dodajte svojej kuchyni šmrnc: Riešením sú moderné granitové drezy

Drez je jedným z najvýraznejších a najvyužívanejších prvkov v kuchyni. Kuchynský drez používame denne, a preto od neho vyžadujeme, aby bol kvalitný, odolný a zároveň dobre vyzeral.
drez
V kuchyni je drez veľmi potrebný. Nezáleží však na tom, či máte umývačku alebo nie. Umývame v ňom nielen mäso, zeleninu a kuchynské pomôcky, ale aj ruky.

Pretože je kuchynský drez v kuchyni neprehliadnuteľný, mal by vyzerať pekne a najmä čisto. Keď je zároveň praktický a dizajnový, môže povýšiť aj celkový dojem z celého kuchynského interiéru. Ten pravý šmrnc prinesú do vašej kuchyne moderné granitové drezy.

Jednoduchá údržba

Kto má v kuchyni čokoľvek nerezové vie, že pekný vzhľad so sebou prináša nutnosť neustáleho leštenia a čistenia. Pri kuchynských drezoch to platí dvojnásobne, pretože sú často vystavené vode a ďalším látkam. Preto je oveľa výhodnejšie zvoliť granitový drez.

Na rozdiel od nerezu si kvalitné granitové drezy zachovávajú s pomerne jednoduchou občasnou údržbou trvalo zánovný vzhľad a spravidla na nich nie je vidieť každú zaschnutú kvapku.

Pri kúpe sa pýtajte na zloženie

Ako pri každom výrobku, aj pri granitovom dreze si treba dať pozor na jeho pôvod, výrobcu, materiál a kvalitu. Niektorí obchodníci používajú tento výraz pre označenie svojich modelov, no ich výrobky nezodpovedajú kvalitou tomu, čo by mal granitový drez ponúkať.
drez
Drez, ktorý si chce zaslúžiť označenie granitový, by mal obsahovať 80 percent drvenej žuly alebo prírodného kremičitého piesku či iného kameniva, približne 15 percent živice a farebný pigment.

Toto zloženie garantuje drezu jeho výborné vlastnosti: odolnosť voči mechanickému poškodeniu, vysokým teplotám a chemikáliám. Granitové drezy sú o 30 percent ľahšie ako drezy vyrobené z klasického kameňa. Ich životnosť je takmer neobmedzená a farebnosť stála.

Granitový drez a jeho výhody

Veľkou výhodou granitu je jeho odolnosť voči teplotným šokom. Odolný je tiež voči nárazom a mechanickému poškodeniu.

Každý milovník dizajnu ocení aj pestrú škálu farieb drezov. Existuje veľa odtieňov, ktoré doplnia dizajn kuchyne, vďaka čomu nebude drez zbytočne vyčnievať.

Granitové drezy sú nenáročné na údržbu. Nevyžadujú leštenie a pravidelnou starostlivosťou sa dá dokonca predísť aj usadzovaniu vodného kameňa. Najlepšie sa budete o granitový drez starať vtedy, keď ho po každom jeho použití opláchnete studenou vodou a nakoniec vytriete do sucha jemnou handričkou. Pri čistení granitu sa vyhnite používaniu drôteniek alebo suchých pieskov.

Konštrukcia moderného granitového drezu umožňuje zakomponovať do neho aj množstvo voliteľného príslušenstva a ponúka oveľa širšie možnosti využitia, než sme boli v minulosti zvyknutí pri nerezových drezoch.

Inšpirujte pri výbere vášho nového granitového drezu v našom v e-shope. Nájdete u nás až 40 kvalitných modelov od rôznych výrobcov. Ak si nebudete vedieť dať rady s výberom, neváhajte sa na nás obrátiť.

Zaujal vás tento článok? Prihláste sa na odber nášho newslettera a už vám nikdy neujde žiadna novinka


Spôsob spracovania osobných údajov