ČAKAJTE PROSÍM...

Bývate v záplavovej oblasti? Zvážte kúpu čerpadla na vodu

Čerpadlo na vodu nemusí slúžiť iba na čerpanie vody zo studní alebo bazénov, ale využitie nájde aj v oblastiach, ktoré trpia častými povodňami. Voda v zatopenej pivnici alebo len na pozemku je problém, ktorému by sme sa najradšej vyhli. Ak ale bývame v oblasti, kde je výskyt tohoto problému pravdepodobnejší, treba byť pripravení. Vhodné čerpadlo spoľahlivo vodu odčerpá.

povodne

Na čerpanie takejto vody sú najvhodnejšie ponorné čerpadlá, ktoré sú schopné čerpať veľké objemy vody. Nepotrebujeme od nich žiadny veľký výtlak. V prípade čistej alebo mierne znečistenej vody použijeme drenážne čerpadlo. Ak potrebujeme čerpať vodu aj s nečistotami (napríklad listy, blato, atď.), je nutné použiť kalové ponorné čerpadlo.

Drenážne čerpadlá

Drenážne čerpadlá sú plastovej alebo kovovej konštrukcie. Väčšina z nich je vybavená plavákovým spínačom, ktorý zabezpečuje vypínanie a zapínanie čerpadla. Tento typ čerpadla teda môžeme umiestniť do pripravenej malej šachty a v prípade jej plnenia sa vodou, čerpadlo začne vodu automaticky odčerpávať.
K dispozícii sú aj čerpadlá s plošným odsávaním vody do 1 mm výšky hladiny, napríklad Gardena 13000 Aquasensor Comfort. Pre funkčnosť plošného odsávania je nutné použiť tenkú (½”) hadicu.
gardena aquasensor comfort 13000

Kalové čerpadlá

Takisto ako drenážne, aj kalové čerpadlá sú plastovej alebo kovovej konštrukcie. Rozdiel medzi nimi je v tom, že kalové sú konštruované tak, aby boli schopné s vodou vyčerpať aj rôzne nečistoty, ako napríklad menšie kamene, blato, atď. Väčšinou bývajú taktiež vybavené plavákovým spínačom.
calpeda kalové čerpadlo

Príslušenstvo

Samotné čerpadlo k vyčerpaniu vody, samozrejme, nestačí. V našom e-shope nájdete aj hadice, rôzne hadicové spojky a ďalšie príslušenstvo. Ak by ste nenašli, čo hľadáte alebo by ste mali problém s výberom čerpadla, radi vám poradíme.


kontaktujte nás

Zaujal vás tento článok? Prihláste sa na odber nášho newslettera a už vám nikdy neujde žiadna novinka


Spôsob spracovania osobných údajov