ČAKAJTE PROSÍM...

Aký je najlepší ohrievač na terasu? Vyberte si ten správny

Túžite po príjemnom teple aj v exteriéri? Stavte na ohrievač na terasu. Infra ohrievač, elektrický ohrievač alebo plynový ohrievač. Ktorý z nich je pre vás ideálny? Vďaka nášmu prehľadu získate odpovede na všetky vaše otázky.


Príjemné teplo aj v sychravom počasí? Nevzdávajte sa svojej pohody vonku na čerstvom vzduchu. So správnym ohrievačom na terasu vám nebude zima ani pri úsmeve zubatého slnka.

Uplatnenie nájde na:

 • terase,
 • záhradke,
 • vonkajšom posedení pod pergolou
 • alebo v exteriéri reštaurácie či podniku.

Vybrať si môžete z niekoľkých druhov. Jednotlivé typy ohrievačov prinášajú svoje výhody a sú vhodné do iného prostredia.


Plynový, elektrický alebo infra ohrievač. Ako si vybrať?

Vonkajší ohrievač je exteriérové vykurovacie teleso, ktoré môže byť priemyselného alebo záhradného charakteru. Na trhu je dostupných niekoľko základných typov terasových ohrievačov a medzi najrozšírenejšie patria:

 • teplovzdušné,
 • plynové,
 • elektrické
 • alebo infra ohrievače.

Stretnúť sa však môžete aj s naftovými ohrievačmi.


Plynové ohrievače

Terasové plynové ohrievače fungujú na princípe horáka, ktorý zohrieva okolitý vzduch. Pre plynové ohrievače sa najčastejšie používa propán-butánová fľaša. Majú nastaviteľný výkon – regulátorom je možné regulovať veľkosť a intenzitu plamienkov okolo horáka.

Takto si môžete teplotu prispôsobovať podľa potrieb. 

Tento typ terasového ohrievača je vhodný na väčšie terasy v exteriéri – môžete ho strategicky umiestniť do priestoru alebo na terasu postaviť niekoľko ohrievačov a zabezpečiť tak rovnomerne rozložené teplo. Medzi jeho výhody patrí:

 • vysoký výkon,
 • rýchlosť ohrevu okolitého vzduchu
 • a mobilita.

Jeho nevýhodou je výmena propán-butánovej fľaše a tiež potreba zvýšenej opatrnosti pri manipulácii.


Infra ohrievač 

Terasový infra ohrievač zohrieva vzduch vyžarovaním infračervených lúčov zo zdroja. Napája sa na elektrickú sieť a poskytuje tiež reguláciu stupňov výkonu. Takýto ohrievač je ideálny pre vykurovanie menších vonkajších terás alebo zimných záhrad. 

Spríjemnite si dlhé večery ohrievačom s infračerveným žiarením Rott Nevada s prepínateľným výkonom 800/1000/1800 W, diaľkovým ovládaním a LED svetlom.

Halogénový ohrievač Rott Nevada je závesný a kompaktný. Ďalším z radu halogénových ohrievačov s infra žiarením je ohrievač Rott Kalahari v štýlovom dizajne. Je vhodný aj do bežných miestností – tento ohrievač môžete navyše nasmerovať do konkrétneho priestoru. 

Výhodou infra ohrievačov je, že dochádza iba k žeraveniu a vzduch sa nezohrieva otvorenými plamienkami (ako v prípade plynového terasového ohrievača). Nevýhodou je, že musíte mať k dispozícii napojenie na elektrickú sieť.


Elektrický ohrievač

Terasové elektrické ohrievače pracujú na princípe zohrievania vzduchu elektrickou špirálou, ktorá produkuje teplý vzduch. Majú nastaviteľnú teplotu a vyžadujú zapojenie do elektrickej siete.

Ich prevádzka je však nákladnejšia.


Aké parametre si všímať?

Vo fáze výberu terasového vonkajšieho ohrievača myslite na dva najdôležitejšie parametre:

 • Vykurovací výkon
 • a prevádzkové náklady.

Výkon sa uvádza vo wattoch alebo v kilowattoch – čím väčší priestor chcete vykúriť, tým silnejší ohrievač budete potrebovať. S vyšším výkonom stúpajú aj prevádzkové náklady, ktoré priamo súvisia s typom zvoleného ohrievača. 

Elektrické a naftové patria medzi najnákladnejšie vonkajšie ohrievače, halogénové, infra a plynové ohrievače patria medzi nízkonákladové riešenia. Investujte do výkonného terasového vonkajšieho ohrievača a v pohodlí relaxujte na svojej terase v každom počasí.

Vyberte si svoj ohrievač v e-shope PVM Systém.


Zaujal vás tento článok? Prihláste sa na odber nášho newslettera a už vám nikdy neujde žiadna novinka


Spôsob spracovania osobných údajov