ČAKAJTE PROSÍM...

Ako vyspádovať sprchový kút? Praktický návod pre domácich kutilov

Sprchový kút bez vaničky a s vyspádovaným odtokom je novým trendom v interiérovom dizajne. Plánujete vyspádovať svoj sprchový kút svojpomocne? Poradíme vám, ako na to. Čo všetko budete potrebovať?                                                                                

sprchový kút spádovanie

Rýchla sprcha je skvelý spôsob, ako naštartovať nový deň. Rovnako je nenahraditeľná po športovom výkone či dlhom a náročnom dni. V moderných domoch a bytoch sa stretnete s rôznymi druhmi sprchových kútov – napríklad so sprchovým kútom spojeným s vaňou, sprchovou hlavicou, sprchovým kútom s vaničkou alebo sprchovým kútom s vyspádovaným odtokom.


Sprchový kút s vyspádovaným odtokom

Sprchový kút s vyspádovaným odtokom je stelesnením estetickej elegancie. Zároveň ide o bezbariérové riešenie, ktoré prináša želaný komfort počas každodennej hygieny. 

Atraktívny dizajn sprchových žľabov a odtokov na úrovni podlahy pôsobí sofistikovane a minimalisticky. Vyspádované odtoky so sprchovým žľabom sa navyše jednoducho čistia a zabraňujú hromadeniu baktérií a odpadu.

 

Na čo si dať pozor pri spádovaní sprchového kúta?

Ak rozmýšľate nad rekonštrukciou kúpeľne alebo zariaďujete holostavbu, sprchový kút bez vaničky môžete vyspádovať aj svojpomocne. Aby sprchový žľab s odtokom fungoval tak, ako má, je potrebné dodržať tieto zásady: 

  • aby sprcha správne odtekala, odporúčame spád približne 1 centimeter na 1 meter dĺžky, spád skontrolujte vodováhou,
  • výrez vyplňte spádovým poterom – spádový poter postupne posuňte až pod sprchový žľab a rovnomerne ho rozotrite,
  • dlažba musí byť správne a na milimeter presne vyrezaná,
  • ak je odtokový žľab umiestnený v strede, podlaha musí byť vyspádovaná zo všetkých štyroch strán smerom k odtokovému žľabu,
  • ak je odtokový žľab pri stene, stačí vytvoriť spád z jednej strany smerom k odtokovému žľabu,
  • pod obkladom musíte položiť kvalitnú hydroizoláciu,
  • hydroizolačné pásky pretrite hydroizoláciou (tekutým náterom), po zaschnutí položte druhý náter kolmo na prvú vrstvu (počet náterov závisí od výrobcu hydroizolácie),
  • po nanesení a zaschnutí vrchného náteru začnite lepiť dlažbu.


Na spádovanie sprchového kúta budete potrebovať:

Potrebný materiál na správne vyspádovanie sprchového kúta nájdete aj v našej ponuke. Ak si na svojpomocné spádovanie netrúfate, zavolajte si na pomoc špecialistov, na ktorých sa so spádovaním sprchového kúta bez vaničky môžete 100 % spoľahnúť.


Zaujal vás tento článok? Prihláste sa na odber nášho newslettera a už vám nikdy neujde žiadna novinka


Spôsob spracovania osobných údajov