ČAKAJTE PROSÍM...

Ako vyčistiť granitový drez? Poradíme vám

Granitový drez (známy aj pod názvom kameninový) hrá prím medzi drezmi do modernej kuchyne. Atraktívny a mimoriadne odolný materiál, ktorý pripomína prírodný kameň, si vyžaduje pravidelnú starostlivosť. Viete, ako takýto drez vyčistiť? Poradíme vám niekoľko tipov pre ľahšiu starostlivosť.


Granitový drez – zoznámte sa!

Granitový alebo kameninový drez sa vyrába z granitu – granitová zmes sa skladá z drveného kameňa (žuly alebo kremeňa) a akrylátu, ktorý je vyrobený z lisovanej zmesi a tvrdenej živice. Kombináciou materiálu a špecializovaných výrobných postupov vzniká drez, ktorého prednosťou je najmä vysoká odolnosť.

Mechanická tepelná odolnosť zaručuje dlhú životnosť aj pri každodennom používaní kuchyne. Granitový drez je odolný poškriabaniu a vysokým teplotám až do 200 °C.


Moderný. Exkluzívny. Autoritatívny

Granitový drez je nositeľom elegancie v každej modernej kuchyni a okrem kvality materiálu vyniká estetikou. Napodobenina prírodného kameňa je exkluzívnym prvkom, ktorý podčiarkne povahu vášho moderného bývania.

Pre zachovanie jeho kvalitatívnych vlastností i atraktívneho vzhľadu sa treba o granitový drez pravidelne starať. Viete, ako čistiť granitový drez?


Starostlivosť o granitový drez

Granitový drez si vyžaduje pravidelnú, ale nenáročnú starostlivosť. Jeho údržba je veľmi jednoduchá a ľahká. Na čistenie vám postačí obyčajná hubka a čiastiaci prípravok do kuchyne, ktorý zvyčajne používate. Kameninový drez by ste mali krátko vyčistiť po každom objemnejšom umývaní riadu alebo používaní.


Ako vyčistiť bežné nečistoty, škvrny a vodný kameň?

Dosiahnuť čistý kameninový drez takmer v stave, ako keď bol úplne nový nie je žiadna veda. Návod je naozaj jednoduchý:

  1. Na mäkkú hubku si naneste čistiaci prostriedok, dôkladne pretrite povrch granitového drezu a odstráňte nečistoty alebo povlak.
  2. Povrch následne opláchnite čistou vodou a usušte.
  3. Ak sa na granitovom dreze objavia okrem bežných nečistôt škvrny od výraznej farby alebo oleja, použite na čistenie denaturovaný lieh.
  4. Opláchnite teplou vodou a utrite do sucha.
  5. Vodného kameňa sa zbavíte pomocou roztoku z octu a vody. Nastriekajte ho na povrch drezu a nechajte ho pôsobiť jednu až dve hodiny.
  6. Následne očistite hubkou a na záver opláchnite vodou.


Špecializované čistiace prostriedky pre granitový drez

Na škvrny od jedla a odolnejšie nečistoty zvoľte aplikáciu špecializovaných čistiacich pást, ktoré sú voči granitovým drezom šetrné a prispôsobujú sa ich štruktúre. Pôsobia zároveň ako prevencia, keďže na kameninovom dreze vytvoria ochranný filter a chránia ho pred opätovným znečistením.


Čo na čistenie nepoužívať?

Pri čistení granitového drezu dbajte na to, aby ste ho svojou snahou alebo nevhodne zvoleným nástrojom na čistenie nepoškodili.

V žiadnom prípade nepoužívajte:

  • drôtené kefy,
  • drôtené ani drsné hubky.

Inak by ste mohli nepoškodiť povrch a ochranný filter kameninového drezu. Vyhnite sa aj agresívnym chemickým prostriedkom, riedidlám i kyselinám.


Granitový drez do vašej kuchyne

Granitový drez sa stáva prirodzenou súčasťou modernej a elegantnej kuchyne. Na výber máte rôzne tvary i farebné spracovania, ktoré do vašej kuchyne zapadnú ako dielik puzzle. 

Stavte na odolnosť a estetiku a vyberte si granitový drez s odkvapom alebo granitový drez s malou vaničkou navyše. Ponúkame vám široký výber kuchynských drezov presne podľa vašich preferencií.


Zaujal vás tento článok? Prihláste sa na odber nášho newslettera a už vám nikdy neujde žiadna novinka


Spôsob spracovania osobných údajov