ČAKAJTE PROSÍM...

Ako vybrať hadicu na sprchu a batériu na umývadlo?

Pri zariaďovaní alebo rekonštrukcii domácnosti je výber sanitárneho zariadenia veľmi dôležitý. Okrem toho, že by sa mal hodiť do vášho aranžovania, mal by byť aj praktický a spoľahlivý. Platí to aj pri výbere umývadlovej batérie a sprchovej hadice.
umyvadlova_bateria_sprchova_hadica

Čo je potrebné sledovať pri vyberaní batérie?

Mali by ste hlavne dávať pozor na kvalitu kartuše, čo je súčiastka v tvare valčeka, ktorej úlohou je prepúšťať vodu cez batériu do umývadla, samotného tela batérie a perlátora, čo je malé sitko so závitom, ktoré sa namontuje na koniec výtokového ramienka. Celkovo zvážte, aké materiály vyberiete: majú veľký vplyv na hygienickú nezávadnosť vody. Pri vyberaní dbajte aj na dĺžku ramienka, aby dopadajúca voda do umývadla padala niekde do polovice. Odporúča sa, aby os stredu batérie a perlátora nebola menšia ako 13 cm.

Výber miesta umiestnenia batérie je tiež veľmi dôležitý.

Na výber sú nástenné batérie, ktoré sa montujú na stenu na omietku, stojankové (inštalujú sa priamo na okraj umývadla) a podomietkové, ktoré sa montujú pod obklad. Pri kupovaní si dávajte pozor na vzdialenosť rozstupu (rozteče) vodovodných rúr v stene.

Pozornosť by ste mali venovať aj tomu, či je batéria pevná alebo otočná. S umývadlovou batériou, s ktorou sa dá manipulovať, dosiahnete aj na vzdialenejšie miesta umývadla. Tá druhá úplne postačí na menšie umývadlá, kde je tých nedosiahnuteľných miest o niečo menej.

Máte radšej páku alebo kohútiky?

Čo sa týka ovládania batérií, máte na výber medzi kohútikovou, pákovou a termostatickou batériou, ktorá môže ušetriť – oproti tým bežným – až 50 vody, keďže automaticky zmiešava studenú a teplú vodu.

Hranaté alebo oblé?

A čo sa týka dizajnu, tak tu platí jednoduché, ale efektné pravidlo: hranaté tvary k hranatému, oválne k oválnemu, takže zvoľte dizajn tak, aby sa hodil k ostatným komponentom.

Náš tip - Teorema Good Life 86331

Táto batéria má moderné oblo-hranaté tvary a je vhodná na väčšinu typov umývadiel. Je vybavená odtokovou súpravou a jej výška je 120 mm.
good life 86331

Ako na výber sprchovej hadice (materiály, dĺžky)?

Základné rozdelenie sprchových hadíc je podľa materiálu na plastové a kovové. Tie kovové sú ťažšie, lepšie držia tvar. S plastovými sa vám zase napríklad za žiadnych okolností nepodarí odrať povrch vane.

Štandardná dĺžka sprchovej hadice je 150 cm, čo postačuje vo väčšine prípadov.

Náš tip - Sagittarius 02608-150 Deluxe s otočným kĺbom

sagittarius 02608-150
Táto hadica má štandardnú dĺžku 150 cm, má hladké poplastované telo, je teda jednoduchá na údržbu. Jej najväčšou výhodou je otočný kĺb, ktorý zabezpečí, že hadicu neprekrútite, keď je namontovaná.


Ak vám nesedia naše tipy, pozrite k nám do e-shopu na všetky sprchové hadice a umývadlové batérie.

Zaujal vás tento článok? Prihláste sa na odber nášho newslettera a už vám nikdy neujde žiadna novinka


Spôsob spracovania osobných údajov