ČAKAJTE PROSÍM...

Ako urobiť sprchový kút bez vaničky? Jednoduchý návod

Rozhodli ste sa pre sprchový kút bez vaničky? Poradíme vám, čo všetko budete na rekonštrukciu potrebovať, ako namontovať odtokový žľab, vyspádovať podlahu a nevynecháme ani informácie o tom, ako aplikovať správne tesnenie.

Elegantný sprchový kút, ktorý presne spĺňa vaše predstavy o vysnívanej sprche. Sprchový kút bez vaničky je stelesnením jednoduchosti a minimalizmu a v moderných kúpeľniach výrazne konkuruje sprchovaciemu kútu s vaničkou.

Moderný sprchový kút bez vaničky

Sprchový kút bez vaničky je nainštalovaný pri stene alebo v rohu miestnosti a je oddelený sklenenou stenou alebo závesom. Výhodou je, že pri výrobe máte voľné ruky pri voľbe rozmerov vašej sprchy – je iba na vás, aký veľký bude podlahový výrez so sprchovým žľabom

Na montáž sprchového kúta bez vaničky budete potrebovať sprchový žľab, vysokotlakové rúrky, izolačnú pásku, spádový poter, potrebné tesnenie, hydroizoláciu a dlažbu. Vyberte si elegantnú sprchovú stenu pre váš sprchový kút!

Montáž sprchového žľabu

Inštalácia sprchového žľabu vyžaduje istú hĺbku podlahy (cca do 10 cm). Ešte pred samotnou inštaláciou začnite s výrezom a položením pripojenia na stenu pre odpad s dostatočným sklonom. 

V závislosti od modelu sprchového žľabu, nasledujte montážny návod – naskrutkujte nožičky a prispôsobte ich výšku – umiestnite sprchový žľab na zvolené mieste vo výreze a zmerajte vodováhou. Do úvahy berte aj plánovaný sklon a po kontrole žľab pripevnite. Pomocou vysokotlakových rúrok vytvorte rúrkový spoj s pripojením na odpad a urobte skúšku tesnosti. 

Poter, tesnenie a položenie dlažby

Na okraje aplikujte izolačnú pásku a výrez naplňte spádovým poterom. Spádový poter pri aplikácii postupne posuňte až pod sprchový žľab a rovnomerne rozotrite, potrebný sklon kontrolujte vodováhou, následne hmotu uhlaďte.

Po zatvrdnutí poteru aplikujte tesniacu rohož a vyrežte oblasť sprchového žľabu. Pripojovacie škáry zalepte tesniacou páskou tak, aby ste sa vyhli pretekaniu. Následne steny, sprchovaciu plochu a podlahu potrite hydroizoláciou, po zaschnutí môžete aplikovať ďalšiu vrstvu. Po zaschnutí izolácie môžete položiť dlažbu.

Bezbariérový a nadčasový

Montážou sprchového kúta bez vaničky získate elegantnú a modernú sprchu, ktorá podčiarkne exkluzívny dizajn vašej kúpeľne. Veľkou výhodu sprchového kúta bez vaničky je aj bezbariérový prístup, ako aj široké možnosti pri výbere rozmerov. Minimalistické prevedenie sprchovej plochy je nadčasovým prvkom pre všetky moderné kúpeľne. 

Všetok potrebný materiál na montáž sprchovacieho kúta bez vaničky nájdete na našej stránke. Ak s rekonštrukciou alebo inštalačnou prácou skúsenosti nemáte, zavolajte si na pomoc profesionálnych majstrov, ktorí vám pomôžu zrealizovať vašu predstavu o novej a modernej sprche

Zaujal vás tento článok? Prihláste sa na odber nášho newslettera a už vám nikdy neujde žiadna novinka


Spôsob spracovania osobných údajov

Táto webová stránka používa cookies
Používaním stránok www.pvmsystem.sk súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.