ČAKAJTE PROSÍM...

Ako si vybrať skrinku do kúpeľne? Zohľadnite účel aj dizajn

Zariaďujete kúpeľňu v novostavbe alebo práve rekonštruujete? Vyberajte si obklady, dlažbu, sanitu, skrinky i vhodné doplnky tak, aby spĺňali všetky vaše požiadavky a predstavy. Na vašu kúpeľňu sa pozerajte komplexne a myslite na detaily každého vybraného elementu. Ako si vybrať skrinku do kúpeľne? Poradíme vám.


Kúpeľňové skrinky sú neodmysliteľnou súčasťou každej kúpeľne. Nielenže moderne dopĺňajú priestor, ale majú najmä praktické využitie. Čo všetko zvážiť pri výbere skrinky do kúpeľne a na čo sa zamerať? Poradíme vám!

Účel a dizajn skrinky do kúpeľne

Skrinku si vyberte tak, aby dopĺňala dizajnový zámer navrhovaného interiéru. Zlaďte ju s ostatným zariadením – farebne i tvarovo Do kúpeľne môžete umiestniť aj celé sety, ako kúpeľňové skrinky s policou, zrkadlové skrinky alebo vysoké skrinky. Skrinka do kúpeľne však nie je len dizajnový doplnok. Dôležitý je najmä jej účel. 

Je totiž skvelým úložným priestorom pre hygienické potreby, kozmetiku, uteráky alebo čistiace prostriedky. Z praktického hľadiska však treba myslieť aj na to, aké dvierka by mala mať. Budú to klasické dvierka, ktoré sa otvárajú doľava alebo doprava, alebo ste radšej fanúšikom elegantného a nenápadného push mechanizmu, pri ktorom sa skrinka otvára stlačením dvierok?

Myslite na správnu veľkosť

Pri výbere veľkosti kúpeľňovej skrinky záleží od celkovej rozlohy vašej kúpeľne. Čím je táto miestnosť menšia, tým minimalistickejšie by ste mali rozmýšľať. V kúpeľni potrebujete svoj vlastný osobný priestor, aby ste sa necítili stiesnene a nekomfortne. Nechcete ju predsa zbytočne prepĺňať nábytkom. Naopak, ak je kúpeľňa veľká, máte dostatok priestoru pre realizáciu a umiestnenie aj viacerých kúpeľňových skriniek. Môžete to urobiť sofistikovane a skrinky umiestniť tak, aby opticky zmenšili priestor a v prípade malej kúpeľne zas priestor vizuálne zväčšili. 

Skrinky do kúpeľne a ich umiestnenie

Ešte pred výberom skrinky do kúpeľne sa zamyslite nad jej umiestnením. S výsledným dizajnom vašej kúpeľne vám pomôže 3D vizualizácia alebo projekt. Kúpeľňová skrinka môže byť umiestnená pod umývadlom, pri stene, na podlahe alebo na stene

Závesné skrinky do kúpeľne, ktoré umiestnite pod umývadlo alebo k dverám, opticky otvoria priestor a tiež vám zjednodušia upratovanie. Zrkadlové skrinky do kúpeľne vám zas priestor pomôžu opticky zväčšiť a tento efekt znásobíte aj výberom svetlej farby. Kúpeľňové skrinky si vyberajte tak, aby nepôsobili rušivo, ale harmonicky. 

Kvalitný materiál a povrchová úprava

Veľmi dôležitým faktorom pri výbere skrinky do kúpeľne je aj materiál, z akého je kúpeľňová skrinka vyrobená. Myslite na to, že kúpeľňa je priestor so zvýšenou vlhkosťou a vodou. Tieto elementy môžu spôsobiť rýchle opotrebovanie materiálu, a preto je potrebné uprednostniť kvalitné materiály s dlhou životnosťou, ktoré sú vhodné do vlhkého a často mokrého interiéru. Ak by ste do svojej kúpeľne chceli umiestniť napríklad skrinky alebo poličky z masívneho dreva, dôležitá je správna povrchová úprava. Takto drevo odolá vlhkému priestoru, zachová si svoju farbu i tvar.

Čo hovoria trendy? Popularite sa v súčasnosti tešia najmä skrinky v drevenom dekore v svetlej alebo tmavej farbe. Závesné skrinky do kúpeľne odľahčia priestor a moderný dizajn navyše podčiarkne LED podsvietenie.  

Trendom sú tiež kúpeľne zariadené v industriálnom štýle, no rozhodne nič nepokazíte ani minimalizmom. Skrinky do kúpeľne majú čisté línie, veľkú pracovnú plochu a veľký úložný priestor. Závesná skrinka pod umývadlom, vysoká závesná skrinka a zrkadlová skrinka v jednom sete navyše pôsobí elegantne, čisto a esteticky.

Pri výbere skrinky do kúpeľne máte naozaj široké možnosti. Vyberte si v prvom rade skrinku alebo set nábytku, ktorý sa vám páči a ktorý vystihuje charakter vášho bývania. Nezabúdajte zohľadniť faktory, ako dizajn, účel, materiál, veľkosť či umiestnenie. V prípade potreby nás neváhajte kedykoľvek kontaktovať. Radi vám poradíme s výberom.

Zaujal vás tento článok? Prihláste sa na odber nášho newslettera a už vám nikdy neujde žiadna novinka


Spôsob spracovania osobných údajov