ČAKAJTE PROSÍM...

Ako odstrániť nedostatky termostatu bez opravára

Máte pocit, že váš izbový termostat nepracuje správne? Nie vždy musí byť na príčine porucha. Niekedy ide o drobné detaily, ktoré treba doladiť. A s fungovaním vášho malého pomocníka budete opäť spokojní tak ako predtým.
ako odstrániť nedostatky termostatu bez opravára

Skontrolovali ste, či má termostat energiu?

Niekedy sa pri dlhodobom používaní programovateľného termostatu stane, že v ňom zabudnete vymeniť batérie. Veď doteraz fungoval ako švajčiarske hodinky. Omyl. Preto urobte rýchlu kontrolu. Možno budete prekvapení, na akú banalitu ste zabudli.

Nastavili ste ho správne?

Najmä v prechodných obdobiach sa stáva, že tieto inteligentné mašinky spustia vykurovanie vášho domu bez toho, aby ste si to uvedomili a zrazu je všade príšerne teplo. Riešenie je jednoduché. Stačí len vybrať nový program na dané obdobie a všetko sa rýchlo vráti do normálu.

Umiestnili ste termostat na vhodné miesto? Ak máte termostat umiestnený v prievane alebo pri dverách, ktoré sa často otvárajú, môže sa stať, že sa teplota v ostatných miestnostiach zbytočne zvýši. Prečo? Senzor na termostate,' (umiestnenom v chlade) sa bude snažiť dosiahnuť stanovenú teplotu, pričom izbová teplota môže neprimerane stúpnuť. Môže to fungovať aj opačne. Ak sa termostat nedopatrením dostal na miesto, kde celý deň praží slnko, teplota v izbách môže byť podstatne nižšia ako termostat ukazuje. Dôvodom je fakt, že čidlo postupne zohrieva slnko. V obidvoch prípadoch stačí termostat premiestniť na iné miesto. Problém vyriešený.

Utreli ste ho od prachu?

Drobné čiastočky prachu môžu občas spôsobiť, že termostat prestane správne fungovať. Stačí jemne odstrániť prach a termostat opäť funguje ako hodinky.

Nezlyhal snímač teploty?

Ak máte podozrenie, že snímač teploty nepracuje tak ako má, vyskúšajte zariadenie kalibrovať. Návod na to, ako postupovať, nájdete v návode k termostatu. Ten sa však líši od výrobcu k výrobcovi. Ak kalibrácia nepomôže, nezostáva nič iné, ako vymeniť termostat za nový.

Nepodarilo sa vám aj napriek tomu vyriešiť váš problém? Obráťte sa na nás, spoločne nájdeme riešenie vašej situácie.

Zaujal vás tento článok? Prihláste sa na odber nášho newslettera a už vám nikdy neujde žiadna novinka


Spôsob spracovania osobných údajov