ČAKAJTE PROSÍM...

7 tipov ako z vašej kúpeľne spraviť privátne SPA

Kúpeľňa je miesto, kde človek okrem očisty mnohokrát relaxuje po náročnom dni. Či už patríte k milovníkom horúcich kúpeľov, alebo relaxačného pobytu v sprche, tu je zopár tipov, ako si vašu kúpeľňu ešte viac zútulniť a spraviť z nej privátne SPA.
domace_spa

Kúpeľňa – raj pre zeleň

Ak milujete upokojujúcu zelenú farbu, potom niet nad čím váhať. Vneste ju do kúpeľne prostredníctvom toho najzákladnejšieho elementu, rastlín. Okrem farby, vnesú do kúpeľne život a pokoj zároveň. Ale aj tu treba dať pozor. Nie všetky rastlinky sa hodia do vlhkého prostredia, v ktorom často chýba dostatok prirodzeného svetla. Môžete siahnuť po nenáročnom bambuse alebo rôznych druhoch papradia.

Mäkučké župany – pohladenie pre telo

Pocit, ako z pravého SPA či návštevy 5* hotela, dodá každodenným kúpeľňovým rituálom hebký župan, ktorý na vás bude čakať na vyhradenom mieste, do ktorého sa po kúpeli zababušíte a necháte sa unášať jeho hebkosťou.

Kreslo – miesto na premýšľanie či pedikúru

Ak vám to priestor čo i len trochu dovoľuje, investujte do vkusného kresla, taburetky či stoličky, ktorú umiestnite do vašej kúpeľne, aby ste si po kúpeli mohli dopriať manikúru či pedikúru. A takisto, aby ste pri fénovaní či česaní vlasov nemuseli stáť, čo určite oceníte najmä po namáhavom dni.
kreslo_kupelna

Rýchla zmena pomocou textilných dekorácií

Vaša kúpeľňa potrebuje nejakú zmenu, no kompletná prerábka neprichádza do úvahy. V tom prípade je na čase investovať do nového závesu či kúpeľňovej predložky, ktoré zladíte do dokonalosti rovno aj s novými uterákmi. Iný farebný akcent, ako ste zvyknutí, vnesie do kúpeľne novú iskru a úplne iný pocit.

Úložné boxy a košíky – miesto na drobné poklady a priestor pre fantáziu

Investovať do úložných boxov sa oplatí. Nielen že ukryjú drobnosti, ktoré boli dovtedy voľne porozkladané na poličkách, ale dodajú kúpeľni potrebné usporiadanie, aby sa v nej človek cítil príjemne a nerušili ho rozhádzané drobnosti.
kosiky_do_kupelne

Zemité farby v kúpeľni – to pravé pre relax

S kúpeľňou je odjakživa spätá biela farba, ako symbol čistoty a harmónie, no teraz sa do popredia dostávajú aj zemité farby, ktoré jej veľmi pristanú. Ak chcete v kúpeľni vyčariť pokoj a dojem skutočného luxusu, určite siahnite po hnedej farbe. „Slnečná“ žltá farba symbolizuje nádej, radosť, rozkoš, zároveň je farbou, ktorá oslobodzuje a uvoľňuje napätie. Zelená farba prírody, nádeje a harmónie nastoľuje rovnováhu. Takže porozmýšľajte, či ich viete nejako vniesť aj do vašej kúpeľne.

Kúpeľňa v rukách odborníka – stávka na istotu

Sú ľudia, ktorí majú dizajn v krvi a sú aj takí, ktorí majú iné prednosti. Ak patríte do druhej skupiny, určite sa obráťte na kúpeľňového dizajnéra, ktorý dokáže preniesť vaše priania a predstavy do reálnych kontúr a vytvoriť z vašej kúpeľne tú pravú oázu pokoja.

Zaujal vás tento článok? Prihláste sa na odber nášho newslettera a už vám nikdy neujde žiadna novinka


Spôsob spracovania osobných údajov