ČAKAJTE PROSÍM...

5 nápadov, ako si vylepšiť svoj zavlažovací systém

Zavlažovací systém je skvelá vec, hlavne počas horúcich dní, keď rastliny či trávnik v záhrade dostávajú riadne zabrať, viete im takto pomôcť a dopriať im tak potrebnú vlahu. A čo je super, dá sa neustále vylepšovať a zefektívňovať.
zavlazovaci_system

Choďte s dobou – automatizujte

Riadiaci počítač, pripojený k vodovodnému kohútiku, bez problémov riadi chod zavlažovania presne podľa vašich predstáv. Viete nastaviť dĺžku zavlažovania, frekvenciu, a to nielen počas bežných dní, ale pokojne aj počas vašej dovolenky. Ak k nemu pridáte ešte dažďový senzor, toto inteligentné spojenie zabezpečí, že sa bude polievať, len v prípade, že je v danom čase sucho a neprší, takže ušetríte aj kopec vody a nemusíte starostlivosť o zavlažovanie takmer riešiť.

Investícia do kvalitnej technológie sa vám vráti

Zavlažovanie do veľkej miery ovplyvňuje aj kvalita záhradných hadíc. Ak máte pevné a zároveň pružné hrubostenné hadice s vyššou odolnosťou voči tlaku, zabezpečia, že zavlažovací systém bude pracovať presne tak, ako má.

Manipuláciu a nastavenie závlahy vám uľahčia rýchlospojky, ktoré na hadici spoľahlivo držia a aj pri vyššom tlaku nevystreľujú.

Inteligentné postrekovače a sprchy sú takisto neoceniteľným pomocníkom, nielen preto, že si viete nastaviť druh rozprašovania, ale aj vďaka takým vychytávkam, ako integrovaná protimrazová ochrana či regulácia prietoku.

Praktické uskladnenie hadíc – stávka na istotu

Ak chcete, aby vaše hadice vydržali dlho ako nové, je dobré ich mať odložené na nejakom držiaku. Či už sa rozhodnete pre základné riešenie v podobe nástenného držiaku, box so systémom roll-up alebo vozík na hadicu, určite neurobíte chybu. Pre hadicu nie je nič horšie, ako keď zostáva pohodená len tak niekde, kde sa môže polámať alebo znehodnotiť vplyvom poveternostných podmienok.

Automatické čerpadlo pracuje len vtedy, keď je treba

Či už máte ponorné čerpadlo do studne, alebo využívate na zavlažovanie čerpadlo do suda, je super, ak ide o typ s integrovaným tlakovým spínačom, ktorý čerpadlo zapína a vypína podľa aktuálnej potreby čerpania vody.

Čistá voda, dlhá životnosť pre zavlažovače

Ak zvažujete filtrovanie vody zo studne, už nerozmýšľajte. Investícia do kalového čerpadla alebo kvalitného filtra sa vám mnohonásobne vráti v podobe dlhej životnosti ostatných komponentov zavlažovacieho systému. Tie sa totiž nebudú zanášať mechanickými nečistotami a drobným pieskom z neprefiltrovanej vody. Takže ušetríte kopu peňazí.

Dlhú životnosť a efektivitu zavlažovacieho systému máte vo svojich rukách. A ak ešte potrebujete nejaké dodatočné informácie, pokojne sa na nás obráťte, radi vám poradíme.

Zaujal vás tento článok? Prihláste sa na odber nášho newslettera a už vám nikdy neujde žiadna novinka


Spôsob spracovania osobných údajov