ČAKAJTE PROSÍM...

5 dôvodov pre reguláciu podlahového kúrenia

Existuje hneď niekoľko dôvodov, prečo si do domu nainštalovať zónovú reguláciu. Tak napríklad: Máte doma podlahové kúrenie a nie ste spokojní s jeho ovládaním? Potrebujete mať v niektorých miestnostiach inú teplotu ako v iných? Riešením je zónová regulácia.
Zónová regulácia

1. Individuálna teplota v každej miestnosti

Požiadavky na teploty bývajú v rôznych miestnostiach iné. V kúpeľni je vhodné mať 23-24 °C, na chodbe alebo v spálni stačí aj 18-20 °C. Práve zónová regulácia vám pomôže tieto teploty v jednotlivých miestnostiach dosiahnuť. Jednoducho v každej miestnosti, kde potrebujete nastaviť teplotu samostatne len umiestnite termostat a zvoľte na ňom vami požadovanú teplotu.

2. Rýchla a jednoduchá inštalácia

Inštalácia je relatívne jednoduchá. Potrebujete k tomu centrálnu ovládaciu jednotku, termoelektrické pohony na ovládanie rozdeľovača podlahového kúrenia a termostaty. V prípade drôtových verzií je nutné si vopred všetko premyslieť, prípadne konzultovať s odborníkom a spraviť elektrickú prípravu pre inštaláciu. V prípade bezdrôtových je to jednoduchšie a inštalácia je rýchla. Pre skúsených odborníkov však nepredstavuje problém ani jedna z verzií.

3. Úspora energie

Z dôvodov veľkej zotrvačnosti podlahového vykurovania sú zónové regulácie vybavené systémom PWM, ktorý zaručuje presné udržanie stálej teploty v miestnostiach.

Systém PWM kontroluje dĺžku prevádzky a počet otvorení a zatvorení použitých termoelektrických pohonov vo vzťahu k nárastu teploty v miestnosti. Efektom tohto systému je ďalšia úspora, komfort a neprehrievanie miestností.

4. Výhodná cena

Náklady na inštaláciu zónovej regulácie sú síce väčšie ako pri centrálnom riadení, avšak pri komforte, ktorý poskytuje, je cena výhodná. Celý systém sa dá poskladať za cenu od 300 – 400 € v závislosti od počtu miestností a funkcií termostatov.

5. Bezdrôtová verzia

Nechce sa vám ťahať ďalšie desiatky metrov káblov alebo chcete reguláciu doplniť do už existujúceho systému? Aj pre tieto prípady existuje riešenie v podobe bezdrôtovej verzie zónovej regulácie. Potrebujete len zdroj napätia k centrálnej jednotke. Termostaty sa totiž vyrábajú aj vo verziách s baterkovým napájaním.

Bonusom navyše potom môže byť ovládanie celej regulácie cez internet len pomocou smartfónu.

Druhy termostatov

Termostaty k zónovej regulácii sa vyrábajú rôzne. Od bežných kolieskových cez digitálne manuálne s pridávaním a uberaním teploty až po týždenné programovateľné s pokročilými funkciami. Viac informácií o termostatoch pre podlahové kúrenie nájdete v popisoch jednotlivých produktov.

Zaujal vás tento článok? Prihláste sa na odber nášho newslettera a už vám nikdy neujde žiadna novinka


Spôsob spracovania osobných údajov