ČAKAJTE PROSÍM...

4 výhody, ktoré získate kúpou elektrických radiátorov

Elektrické radiátory patria medzi obľúbené spôsoby vykurovania. Olejové, rebríkové, kombinované alebo malé elektrické ohrievače nájdu svoje využitie aj u vás doma. V článku vám predstavíme ich najväčšie výhody a zároveň vám poradíme, ako si správne vybrať.


Téma vykurovania je jednou z najdôležitejších otázok pri rekonštrukcii bytu, domu alebo pri dokončovaní novostavby. Aký spôsob uprednostníte vy? Dáte prednosť podlahovému kúreniu alebo radiátorom?

Ako si vybrať?


Elektrický, teplovodný alebo kombinovaný radiátor?

Ak ste sa rozhodli pre vykurovanie svojho domova pomocou radiátorov, máte niekoľko možností, ako si vybrať. Medzi najrozšírenejšie typy patria: 

  • Elektrické radiátory - Tieto zariadenia fungujú na princípe cirkulácie vyhriatej kvapaliny. Kvapalina v elektrickom radiátore sa ohrieva pomocou vykurovacej tyče, ktorá je napojená do elektrickej siete. Sú regulované termostatom alebo ovládačom.
  • Teplovodné radiátory - Napájajú sa na ústredné kúrenie, cez rúrky sa k nim dostáva teplá voda, čo má za následok vykúrenie miestnosti. Ovládajú sa pomocou termostatického ventilu
  • Kombinované radiátory - Predstavujú kombináciou elektrických a teplovodných radiátorov. Sú napojené na ústredné kúrenie, ale fungujú aj po zapojení do elektrickej siete.

TIP: Meníte radiátory? Prečítajte si, ako správne namontovať radiátor.


Spoznajte výhody elektrických radiátorov

Vykurovanie elektrickými radiátormi sa spája s niekoľkými komfortnými výhodami. Ak sa rozhodujete, aké riešenie si vybrať , tieto výhody vás rozhodne presvedčia:

  1. Nižšie investície - Elektrické radiátory majú nižšie investičné náklady v porovnaní s teplovodnými alebo kombinovanými radiátormi. Jednoducho sa inštalujú a zapájajú sa do elektrickej siete pomocou zástrčky. Pri výmene radiátorov v byte alebo dokončovaní novostavby nenačriete hlboko do peňaženky. 
  2. Nižšia spotreba energie - Súčasným trendom dispozičného riešenia interiérov je zameranie sa na nízke tepelné straty. Pri použití elektrických radiátorov bude spotreba energie nižšia, záleží to však od regulácie teploty a úspory elektrickej energie. 
  3. Jednoduchá inštalácia - Elektrické radiátory sa vyznačujú jednoduchou inštaláciou, údržbou aj dlhou životnosťou. Prípadné poruchy sa riešia operatívne a nekomplikovane. 
  4. Komfort - Elektrické radiátory s termostatom, ovládačom či tlačidlami pre reguláciu teploty a prúdenia prinášajú ešte pre väčší komfort. Výhodou je aj nastavenie automatickej regulácie alebo regulácie podľa individuálnych potrieb.


Druhy elektrických radiátorov a ich využitie

Pri výbere elektrických radiátorov do svojej domácnosti myslite na účel miestnosti, vhodné umiestnenie aj dizajn nehnuteľnosti:

  1. Olejové radiátory - Elektrické olejové radiátory ohrievajú vo vnútri olej, ktorý následne sála do miestnosti a tvorí stálu teplotu – zohrieva tak predmety i vzduch. Ich nespornou výhodou je vysoká mobilita a efektívnosť. Hodia sa nielen do bežnej domácnosti, ale aj do kancelárie.
  2. Rebríkové  radiátoryElektrické trubkové rebríkové radiátory majú oceľovú konštrukciu s elektrickým výhrevným telesom. Hodia sa do chodby, kúpeľne, toalety, suterénu či fitnescentra. Ich praktické prevedenie poslúži aj pri sušení uterákov, osušiek či oblečenia.

Náš TIP: Kúpte si kúpeľňové vykurovacie teleso Thermal Trend KD.


Dizajnové radiátory

Elektrický radiátor ako estetický doplnok? Okrem praktickej stránky ho môžete využiť ako plnohodnotnú súčasť dizajnu vášho bývania. Dizajnový radiátor je k dispozícii v rôznych tvaroch aj farebných prevedeniach.  

Vyberte si elektrický radiátor podľa svojich požiadaviek v e-shope PVM Systém. Nájdete u nás širokú ponuku od značiek Elíz, Novaservis, Cordivari alebo Sapho.


Zaujal vás tento článok? Prihláste sa na odber nášho newslettera a už vám nikdy neujde žiadna novinka


Spôsob spracovania osobných údajov